News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

#9540
A fost recent un scandal în Bulgaria cu calitatea loturilor făcute de Trace, trebuie reasfaltate și s-a descoperit că s-a așternut un strat mai subțire de asfalt decât trebuia prin contract.

dr4qul4


si Pizzaroti lucra azi, in jur de ora 4, la nodul cu DN1D!































Powered by API/PUM imgur uploader
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

filip_ciprian

Poze zona Filipesti (lot1 - Bacau - Pascani)
            Powered by API/PUM imgur uploader[/img]

mirceaeliade

Poate Coni-Trace nu o duceau rau anul trecut, dar de atunci au vazut ca in loturile de langa 'se poate' si mai relaxat.  CNAIR inca nu e in stare sa faca absolut nimic pe lotul 3, la 2 ani de la lansarea licitatiei in mai 2021 - si asta pe un lot PNRR, nu pe o balbaiala de A0 sau A3.  Iar Pizzaboi pe cealalta parte arata cat de bine se poate fenta prefacutul ca se lucreaza. Imi vine greu sa cred ca se va circula pe vreun metru de autostrada intre Ploiesti si Buzau inainte de vara 2025.  Nu vad pe nimeni cu biciul in mana.

RazesIesean

Acum vreo 2 saptamani, Pistol zicea ca in maxim o luna se va desemna si castigatorul pe lotul 3. (o luna incepand de cand nu se stie).
Ar fi si mai ciudat sa termine cei de pe lotul 3 inaintea celor de pe loturile 1 si 2, dar nu imposibil.
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

GIV

mie mi-e teama sa nu termine umb u inaintea tuturor de pe loturile 1, 2 si 3

danpandrea

@GIV: la cum se mișcă lucrurile, de ce ți-e frică nu scapi.

prom

Salut,

Stiu ca asta, este cel mai probabil, ultimul lucru care se va implementa, dar sunt curios, daca statiile EV vor fi facute de catre constructor, sau ei doar le pun pe pozitie iar bransamentele le fac CNAIR. Are cineva mai multe detalii? Ms mult!

alexd4u2

Salutare! Am filmat si eu in weekend tot pe lotul 2, dinspre Mizil pana la Clondiru:

dumbravaandrei

@prom unele sunt prinse in contractul cu constructorul. altele vor fi incluse in concesiunile cu cei care or sa opereze spatiile de servicii.

mirceaeliade

Am impresia ca se perinda mai multe drone pe Ploiesti-Buzau decat camioane si muncitori.  Numai dronele de la MAPN din contractul facut cu CNAIR ca sa urmareasca activitatile din teren ale constructorilor nu apar.  Alea apar doar unde e UMB ca sa dea bine pe la birourile MT.

GIV

cei cu ochi de vultur sa fie atenti la calitatea lucrarilor:

Misiune (aproape) imposibilă de la Marcel Ciolacu pentru CNAIR: Să termine toată Autostrada Moldovei în 2024. Cât de realistă este estimarea viitorului premier. Pe primele două loturi sunt bălării și cereale, lotul 3 nu are nici acum contract, iar UMB ar trebui să termine într-un an și jumătate 173 de kilometri cu termen de 30 de luni

https://economedia.ro/misiune-aproape-imposibila-de-la-marcel-ciolacu-pentru-cnair-sa-termine-toata-autostrada-moldovei-in-2024-cat-de-realista-este-estimarea-viitorului-premier-pe-primele-doua-loturi-sunt-balarii-si.html#.ZFJED3ZByMo

marius.firtonea

Ciolacu vorbeste si el sa apara bine in fata camerelor. Nimeni sanatos la cap nu crede o asemenea ineptie.

RazesIesean

Haideti sa nu il bagam in seama pe "revolutionarul" Ciolacu, viitor prim ministru a Romaniei.
Astea sunt doar declaratii pentru viitoarele alegeri, nimic mai mult.
Sunt multi pasi technologici care nu pot fi grabiti (este un pod urias peste Buzau, alte poduri mai mici, legaturi etc).

On-topic: 12 Mai e data cand teoretic Curtea de Apel Bucuresti are trebui sa dea un verdict la contestatia celor de la Danlin. Daca nu se da castig de cauza celor de la Danlin, se poate semna contractul cu Nurol?



~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

GeMa

Aveam un pariu de pus prin care UMB termina Buzau Focsani la sfasit de 2024. In urma declaratiilor sa ales praful de cota mea  :D
la cum merg lucrurile aceste loturi sunt singurele care pot fi date in trafic in 2024 restu povesti electorale.