Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bufl

Confirm eu. Mi se pare ca se vad chiar fain cele de pe loturile noi( 1 si 2 ). Pe celelalte 2 loturi nu se mai vad chiar asa bine( sunt si alea ), dar cred ca din cauza ca is murdare/prafuite.

prd.marius

Ieri, cand am trecut prin Nod, era unul pe mijlocul autostrazii monta la balize... "pe dupa colt asa"...
M-am si speriat, noroc ca nu era aglomerat la momentul ala.
total de acord "Ca la noi la nimeni"

Stefan01

În majoritatea zonelor din țară unde s-au efectuat lucrări pentru repararea drumurilor, marcajele rutiere se realizează foarte târziu. Duminica trecută, la 10 zile de când au finalizat de astfaltat anumite porțiuni din lotul 4, nici urmă de marcaje. Cu atât mai mult cu cât vorbim de autostradă (viteză mare), pericolul de accident crește noaptea sau în timpul zilelor când vizibilitate este redusă.

În caietul de sarcini, CNAIR ar trebui să oblige constructorii să aplice marcajele la timp. Dacă tehnologia de lucru nu permite, atunci să aplice marcaje temporare, ulterior cele definitive. Așa greu este ?  >:(

Stefan01

Există vreo poziție ofcială actualizată cu privire la finalizarea lucrărilor la dealul din curba de la Oiejdea ?

ddfab

mare minune!!! au deschis spatiile de servicii de pe lotul 1, cele dintre Alba si Sebes, pe ambele sensuri... sa vedem acuma daca le si intretin, ca sunt pline de balarii...

raulbogdan23

Duminica erau inchise spatiile de servicii pe lot 1.

Daca s-au deschis au mai ramas alte lucrari de efectuat pe lotul 1? Daca nu ar trebui scoasa restrictia de viteza de 100km/h.

elphax

incredibil ca nu se vede nimic - am trecut vineri 8 iulie spre Cluj si m-am intors duminica 17 iulie, nici o evolutie, utilajele dorm, tot felul de detalii neterminate, pe langa cele ce par abandonate - spatiile de servicii, CIC, consolidarea dealului ... Aktor probabil ca a mutat oamenii ca sa nu faca nimic pe A0.
dezamagitor ...

bacovia

Pe A10 Aktor s-a tirat. Nici tipetenie de om la munca. Va ramane in stadiul actual mult si bine.

De ani de zile tot zic ca Aktor tre sa ia eject si sa dispara din RO. La pachet cu pizzerii.

captiva

Sambata 16 iulie pe la 12 se lucra sustinut la Oiejdea, cu multe camioane si utilaje. Chiar m-am mirat, parca era un santier de-al UMB

bacovia

Sambata 16 iulie am trecut de 2 ori pe acolo si nu era nimeni. Poate am prins pauza de tzatziki.

AkaManah

#27970

In urma cu ceva timp am tot spus ca liniile de inalta sunt mult prea aproape de supratraversarea de la Sancrai. Ba chiar CNAIR  a emis o decizie de ~coabitare~ punctual pe acel loc intre pod si liniile de curent. Acum au descoperit ca e chiar periculos sa treci pe acolo cu masina, tractor etc. In concluziune, satul a ramas cu o singura trecere spre 600 de ha de teren agricol. Care ar fi soutia tehnica in acest caz?

https://imgur.com/96Sg2YF


ddfab

^^ la dealul oiejdea se lucreaza. nu a plecat nimeni... langa corpul autostrazii, pregatesc material pentru umplutura, adauga lianti si este stocat, pana la punerea in opera... doar ca in ritmul lor...


TibiV

@AlinC a filmat astazi  A10 Lot 2.

Oiejdea:

Spatii de servicii:

CIM Teius:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

KingDei14

Pana la urma s ai deschis parcările de pe lotul 1?