Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

carutasul

normal acum fiind garanție, beneficiarul ar trebui să stea cu ochii pe ei ca pe butelie. Dar în realitate... vedem

bbogdan8

#28321
Au adus intariri insa azi, sambata 4.2 nu era activitate in zona cu probleme. Desi pare o lucrare de atacat in 3 schimburi pentru a termina in cele 30 de zile, se pare ca in weekend nu se lucreaza.


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


silviu74

Foarte "relevantă" discuția :lol:
1000 de gigei își dau cu părerea pe lângă, iar 1-2 răspunsuri pertinente se pierd în marea de ignoranță.

AlinC

#28325
Astzăzi nu a lucrat nimeni la Pârâul Iovului. E drept, a fost și cam frig:


Cristian_cj

Mor de draci cand vad panourile alea galbene si limita de 100 pe lotul asta. La mai bine de 2 ani de cand s-a dat in folosinta. Cum sa-i mai tolerezi pe astia ?

elphax

acuma, sincer, daca autostrada se surpa, e mai bine ca sunt limitari

Cristian_cj

 :)  good point! Dar dacă e sa o luam așa, ar trebui închisă, nu limitată la 100!

Apropo, au dat drumul la toalete ?

alexV

Quote from: Cristian_cj on February 08, 2023, 06:32:41 PMar trebui închisă, nu limitată la 100!

Siguranta unei A pe care se circula temporar chiar si pe jumate din latimea ei e mai buna decat a unui drum national. Nu trebuie inchisa.

AkaManah

Am vazut ca se lucreaza intens si la Sancrai. Au adus buldozer, excavatoare in zona Secadase, au frezat asfaltul de pe traversarea spre drumul agricol, toarna beton pe acel pod acum inchis din cauza pericolului de electrocutare. 

GIV

oare ce solutie de remediere au la alunecarea noua de au inceput cu acea folie?

alin2pas

Cu 2-3 piloți forați consolidați la partea superioară cu grindă de legătură din beton rezolvau problema definitiv. Așa miroase a cârpeală să țină până iasă din garanție.

GAC

Chiar nu-mi dau seama ce vor sa faca la carpeala de la Alba Nord? panza / folia mov ma duce cu gandul la flacara violet... nu o sa tina.
Eu m-as fi asteptat ca vor demola o sectiune de 20-30 m, si vor incepe de la baza cu pamant armat, strajuit de un zid de gabioane.
Daca vor pune o umplutura chioara (peste umplutura care se vede ca aluneca de la baza) atunci nu am facut nimic. Oare sunt atat de de handicapati cat sa nu realizeze ca falia de alunecare e la baza terasamentului?

cfdp

Revin: Receptia la terminarea lucrarilor a fost efecutata.
Orice interventie se va face din fondul de garantie este drept, dar necesita toti pasii cu alti proiectanti/constructori. In speta:  expertiza, DALI, DTAC, PT, licitatii, constructor.....lucrari. s.a.m.d. Dupa cat sunt de fasneti va dura ...... Ganditi-va numai sa obtii din nou avize, autorizatii... pareri.