News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

mike_us

@reed Au început destul de repede in an aproape imediat cum au primit autorizație, au adus repede forezele nu numai sa decoperteze. Ținând cont ca e primul si probabilul ultimul lor contract in România se putea mult mai rău.
O sa vedem in lunile următoare daca pot să dea drumul si la bucata asta pina la sfârșitul anului.

eloy

Stie cineva ce se intampla la DN3? Vad ca nu zice nimeni nimic, poate a fost vreo discutie si am ratat-o eu. Stiu ca mai e un topic cu noduri aditionale, si e mentionat acolo un proiect, dar nu mi-e clar in ce stadiu e. O sa tina cont chinezii de faptul ca se va face nod acolo ? SAu se va construi ca si cum nu se intampla nimic, ca sa se darame peste 1 an, 2?
Si eu tot nu inteleg cum de nu a fost inclus nod aici de la inceput. E totusi drum national important, nu un comunal oarecare.

Hercule35

Ar fi cam inutil un nod cu DN3.

voicul

^Chinezii o sa tina cont de ce e in PT, nu de ce o sa urmeze poate sa se intample.

Ai nod la A2 in apropiere, asta in proiectul initial si poti sa vii ca bossU pe 2 benzi pe DNCB. DN3 era un drum important pana la A2, acum nu prea mai este asa important (nu zic ca e gol).

E destul de ok cum e acum, fara nod adica.
Daca se vrea ceva local in urmatorii 10 ani e vreme si timp.

Ionut

La DN3 nu (NU) există nod cu A0.

omirica

#10070
Pentru A0-DN3 e nod în studiu de fezabilitate, adică e un proiect separat.


danutzu_1069

#10071
DN3 supratraverseaza A0, asa ca se poate face orcand nod acolo, daca va fi necesar.
Sa nu uitam ca este (parca) un proiect de  largire la doua benzi pe sens de la DNCB pana undeva, la un DJ.

Feri


eloy

#10073
^^^Stiu ca e proiect separat, nu stiam in ce stadiu e.
Cat despre PT-ul actual, ma gandesc ca se poate face un mic act aditional, pt primii 5-10 m din fiecare bretea , sa nu fie nevoie sa strici santurile de scurgere, banda de urgenta, parapete, etc., mai tarziu. Dar daca acel proiect inca nici nu are SF-ul terminat, I get it, sunt zero sanse.