Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

BALEA STEFAN MARIUS

intrebare....??..DEME sunt tot romani??

NGC


NGC

Au actualizat astia astazi "tabelul pacalelilor" (stadiul proiectelor), poate pentru ca sa avem ceva cadou de Paste. :lol:
Cine se ocupa de grafice?

BALEA STEFAN MARIUS

in sfarsit are UMB contracandidati... :D :D :D

carutasul

lotul ăsta e luuung ca o zi de ... carantină. Parcă mai sunt niște lucruri nerezolvate, niște țevi de apă, vreo două tuburi cred că lipsesc, la minutul 18:15 nu prea îmi e clar ce vor să facă, parcă ar avea niște prefabricate pentru o trecere, nu știu ce e acolo, pârâu, canal. Ce observ e cât de multă apă e în rigole în perioada asta în care nu prea a fost ploaie ( cel puțin pe aici). De la Alba până la Teiuș pare că ar fi chiar realizabil anul ăsta.

BALEA STEFAN MARIUS

in filmarea cu lotul 2 din A10 la minutul 8;40 apare o supatraversare...pt ce drum este??

horatiu.cosma

Sunt mai multe supratraversări care o să înceapă din nimic și o să se termine tot în nimic. Sunt solicitate probabil la SF de către autoritățile locale pentru acces la culturile agricole.

AkaManah

Sunt prea puține traversări pentru drumurile agricole. La Sancrai e una si, eventual cu DJ ar fi doua. Cam 400 de ha dincolo de A10.

BALEA STEFAN MARIUS

Lotul va fii dat in folosinta chiar daca nu se termina aceaste supatraversari..??

bdragos2

#17709
Dupa paraul Geoagiu, incepand cu minutul 11:39, de ce au sapat si introdus acele tevi?  :o Sunt cumva pentru iluminat?

ciprebbe

Scurgeri..... le vezi pregatite si mai incolo si inca "neintroduse"
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alinuttt

#17711
Nu se poate ocupa de asfaltare și Retter/Marcu? 4 finisoare mvăzut pe întreg șantierul. Dacă ar fi puse la treabă mereu nu ar fi bai, dar cam stau...

voicul

Mai si trebuie sa stii sa faci un lucru ca sa poti sa il faci.
Deme se ocupa cu macarale care e total altceva fata de asfaltare.

Poate Marcu ar fi mai aproape, dar eu nu am auzit sa faca asta.

prd.marius

In primul rand, multumim AlinC pentru filmare.

Pe de alta parte, oricat ar fi progresul, pe cat de mare e lotul, pe atat de mult balast stabilizat aruncat pe "apa sambetei".

Trist. Sa speram ca totusi pastreaza "momentumul" si o tin tot asa cu progresul.

realfanady

@NGC
Am vazut graficul, sper sa am timp maine