Siguranța circulației rutiere în România

Started by Ionut, December 14, 2011, 05:23:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

clau


icristian

Autostrazi in Ro

Transhumanţă... pe Autostrada Soarelui
video fb aici

Sursa: tvr

Allex

3 soferi inconstienti. Oare cand se va schimba mentalitatea soferului si la noi in Moldova? Cei doi soferi de tir au o sustinere incredibila din partea celor care comenteaza pe retelele de socializare.
http://www.desteptarea.ro/doi-soferi-de-tir-fac-misto-de-un-automobilist-care-se-crede-smecher/

Titlul artocolului este ingrozitor pentru un ziar care ar trebui sa se respecte.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

horatiu.cosma

Aici se vede bine, si cu sonor. Avem numere de inmatriculare, trebuie doar politia sa se sesizeze.

http://www.trafictube.ro/road-rage-autoturism-doua/

drrond7

#1654
Legatura cu "siguranta circulatiei" e... cel putin infantila. Insa cum am vazut ca azi lumea s-a aprins prea tare pe alte topice, incerc sa descretesc fruntile. Si nu numai!...



Si inca ceva, oarecum in aceeasi nota...

Carpe Diem!

Allex

Acelasi nenorocit cu Clio de acum doua zile:

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

TibiV

#1656
Măi fraţilor, ăştia chiar nu vor să facă nimic în Băneasa ?...

http://www.mediafax.ro/social/un-accident-in-care-au-fost-implicate-trei-masini-a-avut-loc-pe-dn1-in-zona-baneasa-foto-15125474

"Un auto marca Opel care se deplasa spre Otopeni, a pătruns pe contrasens(a sărit bordura) şi a intrat în coleziune cu un auto Hyundai care s-a răsturnat. Trei vitcime în Hyundai au fost rănite uşor, fără fracturi", a mai spus purtătorul de cuvânt.
În urma accidetului opt persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, dintre care patru au făcut atac de panică, iar alte patru au fost rănite uşor şi au fost transportate la Spitalul Universitar de Urgenţă Elias din Bucureşti, a mai informat Brigada Rutieră.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Raspunsule simplu: parapeti metalici sau NJ.
Nu stiu ce mai asteapta!

adi

Pana sa puna NJ mai bine ar curat catadioptriile de pe borduri si ar pune becuri la stalpii de acolo.....nu se vede bordura deloc noaptea

danutzu_1069

Sunt sigur ca accidentul nu s-a intamplat ca nu se vede bordura.
Masinile merg cu farurile atinse???


marinul



Acum 20 min la iesirea din Oradea spre Arad, in sensul giratoriu sub pasajul de centura

icristian

#1662
Archi +1 Interesant videoclipul.

Foarte bune explicatiile si desi logice, in cazul unui accident, nu stiu cati se gandesc la lucrurile alea

JohannDB

Quote from: icristian on March 22, 2016, 01:37:16 PM
Archi +1 Interesant videoclipul.

Foarte bune explicatiile si desi logice, in cazul unui accident, nu stiu cati se gandesc la lucrurile alea


icristian....la "lucrurile alea" mulți nu se vor gândi, în primă instanță datorită necunoașterii și neinformării (dacă cumva "accidental" nu le-a povestit cineva, ceva, despre aceste proceduri sau, tot accidental, n-au văzut un astfel de videoclip și în a doua situație, pentru că și-n "maualele" de pregătire din școlile de șoferi după procedurile de ajutor medical imediat, este o totală....tăcere despre acest aspect al unui eventual accident rutier și care se poate solda cu a fi captiv într-o "cutie" sub o oarecare tensiune (cel puțin 220 V)....În plus tipul din video era "perfect sănătos": chiar el face remarca legată de utilitatea "airbag-ului"; că dacă ești puțin rănit nu mai ai șanșe de-a sări așa din mașină și-a face acei pași spre ieșirea din "câmpul electric" !
    Oricum este un material bun de reținut; să nu fie nevoie a-l urma vreodată.

Valeantudor


Quote from: AlexAllex on March 17, 2016, 09:05:50 PM
Acelasi nenorocit cu Clio de acum doua zile:


lipseste doar backgroundul muzical de la Benny Hill :D

Referitor la accidentul de la Baneasa, veneam la Bucuresti pe DN1 fix in noaptea aia si am trecut pe langa un pieton omorat la 500 metri de trecerea de cale ferata (la cativa km de centura Ploiesti) in dreptul separatoarelor de sens si un alt mort care plonjase cu masina chiar inainte de primul pod al centurii. Iar la 10 minute dupa ce am trecut de podul Baneasa, al treilea accident, cel care a aparut pe mediafax. A fost o noapte neagra ...