News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pasadia

@alex - eu am facut stanga dupa Blesca, nu stiu mai departe cum e. Dar prin Dragomiresti tot prost mi s-a parut, mai ales in curbe. Probabil scapa terasamentul pe interiorul lor.

@ vancouver - cred ca verde e destul.

qew00

DJ592 Timisoara-Buzias - este de verde, au aparut denivelari si in unele zone marcajele is sterse.

DN59 Voiteg-Moravita - este de verde, marcaje sterse si denivelari (exceptie centura Deta). Nu il vad cu nimic diferit fata de Timisoara-Voiteg.



Raducu Popa

#1907
Pe DN 15C din Targu Neamt spre Falticeni, s-a astfaltat pana la limita cu jud. Suceava, acum fiind albastru.

photo upload website


Raducu Popa

Quote from: ovideatza on August 13, 2018, 09:08:05 AM
Pe DN28 Iasi-Albita situatia e mai buna decat pe harta, insa nu stiu exact portiunile, m-am uitat pe harta ulterior parcurgerii, si nu am crezut ca e vreo diferenta, dar impresia generala a fost mai ok.

Galbenul cred ca e de verde, posibil si rosu sa fie mai scurt.

Cine mai parcurge drumul daca se poate sa ne ajute cu precizarea zonelor.

Asa este, rosu este doar in apropiere de Albita, in rest Albastru, si o f. scurta portiune de galben spre verde pe la Costuleni.


qew00

DN68A - A1(Traian Vuia) - Lugoj, acum este de verde(de la albastru), asfalt crapat, carpeli si denivelari.

staude6

Quote from: gsimon on August 13, 2018, 10:57:43 AM[...]Sugestia lui Ionut: DJ186 Bârsana-Bogdan Vodă - galben clar. NU merita rosu (asa cum e acum harta). Au mai peticit, este OK pentru galben, chiar nu merita rosu.
Din nou, sugestia mea ar fi de rosu. Lipsa marcaje laterale cu desavarsire, marcajul de separare a benzilor destul de sters, partea dreapta a benzilor de rulare, valurita bine, fie ea si peticita. De multe ori mai bine mergi pe mijlocul drumului, incalecand axul drumului, atunci cand conditiile de trafic permit asta.   

Votez si eu pt RUSOU. Il fac aproape saptamanal. Intr-adevar nu sunt gropi, dar asfaltul in sine (daca se mai poate numi asfalt, care e un fel de criblura f veche), e foarte denivelat, plus lipsa marcajelor. Noaptea e horror!

DCT

#1911
Am mers in weekend pe DJ763 intre IC Ponor si Padiș pe un drum forestier foarte rau.

harta

Aceasta este bucata parcursă. Nu recomand.


vancouver

#1912
Quote from: staude6 on August 16, 2018, 10:23:39 AM
Votez si eu pt RUSOU. Il fac aproape saptamanal. Intr-adevar nu sunt gropi, dar asfaltul in sine (daca se mai poate numi asfalt, care e un fel de criblura f veche), e foarte denivelat, plus lipsa marcajelor. Noaptea e horror!

Este rosu si ramane asa, nici o grija. Este cazul "clasic" de drum care te obliga sa parasesti banda (care nici nu prea exista) si sa mergi pe mijlocul drumului. Drumul a fost facut probabil acum peste 100 de ani mai ingust, cu ceva beton si fundatie solida, apoi s-a mai largit. Dar largirea este facuta probabil in perioada comunista, cu ieconomie, si ca atare se lasa si e nasol.

Daca drumul indeamna soferii sa-si paraseasca banda, din orice motive (vegetatie, drum lasat pe margine) rezulta rosu. Chiar daca nu sunt gropi. E o situatie oarecum asemanatoare cu DN67D prima parte de la Baile Herculane spre Tg. Jiu. Acolo vegetatia intra uneori si 2 metri in drum, se merge pe centru, drumul e extrem de virajat si ca atare vehiculele din contrasens se evita mereu in ultima clipa, acestea venind tot pe centru. Nu sunt gropi multe sau adanci, dar ramane rosu.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

nasty


rizzuh

E gata pe dracu. Poate 2028 in ritmul actual:

Quote from: Ionut on August 20, 2018, 07:13:23 AM
DN18 Viseu-Iacobeni (6 august). V-am scris in raportul meu de pe harta calitatii drumurilor cum arata DN18. Cei care aveti chef puteti vedea tot clipul (doar intre Viseu si Iacobeni). De evitat (daca puteti) este tronsonul Carlibaba-Iacobeni (cam 23 km) care este roz, este rupt complet, plin de cratere care nu pot fi evitate. Enjoy!



gruiarew

Quote from: qew00 on August 14, 2018, 08:49:24 AM
DJ592 Timisoara-Buzias - este de verde, au aparut denivelari si in unele zone marcajele is sterse.

Eu l-aș lăsa albastru. Are marcaje ok, pentru un DJ. Chiar și laterale. E puțin denivelat (începe să se lase de la traficul greu) dar se poate merge cu 90 (sau chiar mai tare) fără nici o problemă. Verde ar fi doar centura Buziaș, partea dinspre Lugoj. Pun și video dacă trebuie.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Florin Cojocaru


TibiV

Quote from: nasty on August 25, 2018, 09:27:56 AM
DN18 , Iacobeni-Borșa ar trebui să fie gata în 2018:

Quote from: rizzuh on August 25, 2018, 01:53:25 PM
E gata pe dracu. Poate 2028 in ritmul actual:

Ie vezi pe filmarea lui Ionut de la 30.23 incolo.
Vizionare placut si nervi tari...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

phb2

08.2018

DN7 ARAD DEVA
- Arad Paulus: verde
- Paulus Lipova : galben
- Lipova Iteu : verde
- Iteu Zam : rosu
- Zam Sacamas : verde
- Sacamas Deva  : galben

A1
- Cunta Apoldu : galben
- Apoldu Aciliu : rosu
- Aciliu Saliste : galben

DN1 / 7 SIBIU PITESTI

- Sibiu Talmaciu : verde
- Talmaciu Ramnicu Vulcea : verde
_-Ramnicu Vulcea Pitesti : verde

mitihs

Se asfalteaza dn 11 bin Bacau pana la portiune albastra (Sanduleni). Sper ca termina saptamana asta. Despre restul pana la Onesti nu stiu deocamdata.