News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Aaaa... OK atunci. Nu sunt gropi, inca. Viteza de 90 e ok de mers, dar daca nu tii bine de volan ar putea sa fuga putin, dar nu grav. Oricum, daca nu se schimba fundatia in maxim un an drumul va fi in stadiul in care orice petic va fi de prisos.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Hercule

Stie cineva cum se circula pe Valea Oltului? Mai sunt sectoare unde se circula pe o banda? Multumesc anticipat.
Deșteaptă-te române!

Ionut

Peste tot se circula pe o banda. Ce, au dat drumul pe segmentele largite? :o

horatiu.cosma

Exista o sectiune de sub 10 km in zona Lazaret unde au adaugat 1/2 benzi. In ultimele imagini era deja asfalt, lipseau marcajele.

Hercule

Ma refer la circulatie alternativa pe o banda, nu la circulatie pe o banda pe sens. Am inteles ca au fost ceva alunecari de teren si se merge greu pe VO.
Deșteaptă-te române!

esendy

stie cineva cum e drumul reghin-toplita-borsec-durau? merci

Hercule

Reghin - Toplita e excelent, mai departe nu stiu. Drum bun
Deșteaptă-te române!

mhCoder

reghin-toplita-borsec ii f bun

borsec-durau nu stiu

cristi5

#788
DN15 Borsec-Ceahlău e verde pe OSM, informație proaspătă, din 2015
http://ev.csc.kth.se/cristi/maps/#map=12/47.006/25.833
(randarea calității cu date OSM e disponibilă și pe mobil)

apoi DJ155F Ceahlău-Durău e galben, nu spune de când e adaugată informația dar dacă mă uit in history
http://www.openstreetmap.org/way/25890211/history

văd că e lucrată de un anume Ciprian, acum 4 ani și ceva, el a setat calitatea pe tot DJ155F în 2011 dar pe porțiunea Ceahlău-Durău a uitat să scrie un comentariu cu anul și impresia generală.
http://www.openstreetmap.org/changeset/9158240

Poate ne dai un update după excursia ta :)


cristi5

Pentru promovare, am adăugat tabelul cu cereri de modificare a calității drumurilor în semnătura mea și-l voi adăuga și pe paginile mele cu hărți de calitate, editoare, etc.

pasadia

Ceahlau - Durau, 1 mai 2013, undeva intre galben si verde. Asfalt decent, dar marcaje cam lipsa.

stefanudrea


staude6

Baia Sprie (DJ184) - Cavnic - Ocna Sugatag (DJ109F) - Barsana (DJ185) a fost reabilitat anul trecut si e albastru

bacovia

Quote from: esendy on March 15, 2016, 11:31:00 PM
stie cineva cum e drumul reghin-toplita-borsec-durau? merci

Am fost in Ianuarie . Drumul e bun peste tot, mergi cu incredere.

rizelgeorgel

Am efectuat in 3 zile un drum Oradea - Iasi, la dus Oradea - Cluj oras - Soseaua veche Turda - Tg Mures - Reghin - Toplita - Poiana Largului - Tg Neamt - Pascani - Iasi. La intors Iasi - Piatra Neamt - Bicaz - Gheorgheni - Toplita - Reghin - Apahida - Aeroport Cluj - Oradea.  Tronsoanele Poiana Largului - Pascani si Piatra Neamt - Lacu Rosu sunt intr-o degradare continua, in curand vor fi de rosu.   Singura modificare care ar fi necesara, pe tronsonul Reghin - Apahida, punctele cu rosu pot fi trecute cu galben. Desi sunt denivelari datorate placilor de beton asfaltate si deteriorate in timp, nu exista gropi si posibilitatea sa rupi masina. Tronsoane cu rosu inseamna mult mai rau decat de este in realitate. Multumesc!