News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 13 Guests are viewing this topic.

adix


Vlad94

Drumul de legătură prinde contur. Nu reușesc îmi dau seama dacă vor face breteaua cu două benzi provizoriu sau direct cu o bandă




Powered by API/PUM imgur uploader

pikciu005

Update pe harta CESTRIN:

A0 Sud L3: 59.70% (GENERAL) / 61.50% (EXECUTIE) LA DATA DE 01.04.2024
A0 Sud L1: 91,45% (GENERAL) / 91,17% (EXECUTIE)

danutzu_1069

@Vlad94, care drum de legatura?
Asa cum s-a spus (parca @Ionut a zis, cateva pagini mai in urma) vor face nodul complet, asortat cu bretelele de rigoare...

adix


oneLess

#9905
^^ Cred că se referă la o bretea care tot un fel de drum de legătură e ...  ;)
Mă rog, sunt mai multe bretele acolo ...

^^^ Ce face diferența la procente între general și execuție ?

DragosC

Quote from: TibiV on April 19, 2024, 11:48:16 AMTe asteptam cu drag!
Quote from: danutzu_1069 on April 19, 2024, 12:05:32 PM@DragosC, colegii care posteaza filamari, doar le "urca" pe youtube si le proceseaza... Nimic complicat.

Multumesc, am reusit sa incarc clipul filmat, imi cer scuze pentru eventualele greseli:

Nu spera si nu ai teama

raulbogdan23

@DragosC  :cheers:

Se pare ca din filmarea ta ne lamurim si de ce nu au inceput forajele pentru acel pasaj, niste conducte de gaz stau in cale.

dr4qul4

sfatul meu e ca weekendul asta sa te duci si sa iei niste pomi si sa-i plantezi langa gardul tau. Daca ai loc de 2 randuri, cu atat mai bine. Eventual ar merge o combinatie intre ceva care creste repede si ceva conifere, ca si iarna va fi zgomot.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

@DragosC ,

o filmare foarte buna pentru un incepator! Sa ne tii la curent, caci locuiesti intr-o zona "critica" pentru A0S3...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

DragosC

#9910
@dr4qul4

am plantat de acum 2 ani, si pomi, si gard viu, dar dureaza pana cresc suficient

zgomotul de trafic nu e atat de deranjant, va fi comparabil cu traficul de pe o strada aglomerata din oras, si poate nici macar, nefiind tocmai deasupra strazii, iar pe autostrada mai rar cu claxoanele si ambuteiajele

deocamdata vibratiile sunt marele deranj, plus praful fin, desi pe masura ce vor asfalta, va fi mai bine, sper

cand mai supar, mai fac o filmare, ma mai uit pe camere, ii mai fac vedete...  :D
Nu spera si nu ai teama

reed

S-au actualizat și imaginile din satelit pe GMaps,apar inclusiv grinzile de pe A0/A1. Nodul cu A2 încă nu

Radu_A

#9912
pe Google Earth apare aprilie

A2/A0



DN4/A0


danutzu_1069

#9913
Asta vroiam sa scriu si eu, dar cu observatia ca sunt la imagini "istorice" nu la cele.... in prima afisare.

Radu_A

well tips and tricks...acolo se actualizeaza prima data