Magistrala M300 | Teius-Cluj-Napoca-Oradea

Started by Ionut, February 13, 2019, 05:39:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alexV

M-a provocat @cristi5 sa socot timpul, folosind tabelul cu viteza comerciala post-upgradare, si tabelul cu kilometrajele.

Rezulta 2 ore si 2 minute, cu o mica aproximare cauzata de faptul ca tabelele nu sunt chiar 1:1.

reed


reed

au adus deja traverse .
Ce mă indigna e că nu refac podețele.Nu se vede ,însă tot ceea ce fac e să instaleze acele prefabricare care sa urmeze forma trapezoidala a terasamentului la capăt.Prefabricatele vechi cubice din mijloc rămân pe loc
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



marinul

Banuiesc ca toate podetele se inlocuiesc, poate a fost lasat asa strict pt acces.
Oare am putea vedea niste planse de pe lotul Webuild? nu cele din sf, ci din proiectul lor
Am inteles ca sunt niste modificari fata de sf. Pasajul din Oradea str. Teodor Nes m-ar interesa.

cristi5

#559
@marinul pe astfel de contracte (design&build) proiectul constructorului e f greu de obtinut. A reusit parca @cutter la "dealul liliecilor" pe LD4, dupa ce s-a judecat mult timp cu CNAIR

Cat despre podete, vad ca unele se pastreaza, uneori chiar pe doar unul din sensuri. Aici un exemplu chiar la halta Bologa unde podetul e inlocuit pe un singur sens (poza de duminica 12 mai 2024). Cred ca se face o expertiza depsre starea fiecarui podet, pe fiecare fir in parte.



Acelasi caz (dar alt podet, tot Bologa, mai la est) deja cu hidroizolatie (poza de marti 14 mai 2024)



Cilindru compactor la lucru luni la 8 dimineata




Alte poze de duminica 12 mai

Braisor


Utilaje intre Braisor si Bologa


Peroanele Bologa, vedere spre Huedin


Peroanele Bologa, vedere spre Poieni. Observati armaturile complicate facute manual in capatul peroanelor. Inca nu am dibuit ce va fi acolo


Podet inca neatacat la cariera Bologa. Nu o fi gata expertiza


Dar ceva e pregatit...


Poieni, vedere spre Ciucea


Poieni, vedere spre Huedin


Poieni, spre Ciucea


Poieni, spre Huedin