News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Nu avea cum sa refuze o asemenea ocazie. Daca o facea, comunitatea noastra ramanea o gluma proasta.
Exista si o zicala: toti vor sa se schimbe ceva, dar nimeni nu vrea sa schimbe ceva!

Felicitari din nou. Cred ca e greu in noul post: salariul sigur e mai mic de 2-4 ori fata de it (minim).

Greu pentru unul care nu vrea sa fure.  Astept sa vad ca opinia ta conteaza, si mai ales, sa te vedem pe acolo si dupa alegeri!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

zedus

Felicitari, Catalin, sa fie intr-un ceas bun! Sper ca politica de infrastructura in tara sa devina macar un pic mai coerenta.

TibiV

Quote from: dr4qul4 on December 16, 2015, 12:04:25 AM
Astept sa vad ca opinia ta conteaza, si mai ales, sa te vedem pe acolo si dupa alegeri!

Naivule !...
După alegeri vom avea un guvern politic "full-option" ...
Adică la fel de competent ca şi celelalte din ultimii 25 de ani.

Oricum, găina infrastructurii este grasă, şi mulţi vor fi nervoşi că un an de zile nu le "iese" şi lor un copănel...

Însă adevărul este că prezența lui cutter acolo poate fi crucială în momentul acesta, în anul în care schimbăm POS-T cu POIM.

Dar după acest an, probabil (SIGUR)  politicienii "legimizaţi" prin vot îşi vor aduce tot oamenii lor.

Iar noi vom strânge bani (pe PM, ca să nu afle cutter...) ca să îi luăm un ceas de aur cu inscripția "Pentru singurul an în care cineva care se pricepe şi vrea a avut un cuvânt de spus în Guvernul României"...

Cam lung textul, dar luăm un ceas mare... cât o dronă !... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marisRO

Felicitari! Noi suntem toti in "Parcare" si alaturi de tine, iar daca PM sau altii nu te asculta urcam la ei  ;)

user201

@cutter
Felicitări și succes în continuare, plus multă răbdare și diplomație!

ddfab

felicitari cutter si succes si din partea mea!!! nutresc si eu speranta ca in sfarsit ceva, se va schimba in bine! oricum, e incredibil cum aceasta comunitate, relativ mica, a reusit sa se faca auzita si sper eu si ascultata, cat mai mult pe viitor. acest lucru nu ar fi fost posibil fara contributia tuturor celor care au pus suflet si s-au implicat pe acest forum, deci tuturor  :gj:

stangabriel

http://www.turnulsfatului.ro/2015/12/15/video-muntii-fagaras-interzis-microhidrocentrale-obligatoriu-coridoare-verzi-peste-autostrazi/

Documentul are specificații și pentru construcția de autostrăzi și se referă mai ales la autostrada Sibiu-Pitești, care ar trebui să aibă coridoare de trecere speciale pentru animalele de mari dimensiuni. ,,Noi am văzut care sunt traseele pentru autostradă. Este o problemă reală. În viitor, este posibil ca populațiile de carnivore mari din munții Cozia să fie fragmentate și să nu mai existe schimbul genetic între indivizi", spune Mihai Petrescu, ecolog Asociația Munții Făgăraș.

Planul de management, prezentat astăzi de Asociația Munții Făgăraș, trebuie mai întâi aprobat prin Hotărâre de Guvern. Deocamdată, acesta se află în faza de analiză, la Agenția Regională pentru Protecția Mediului.

Situl Natura 2000 – munții Făgăraș este al doilea ca mărime din țara noastră, după Delta Dunării și se întinde pe teritoriile a patru județe – Sibiu, Brașov, Argeș și Vâlcea.

davyl

Sincere felicitari si din partea mea, Catalin. Sunt mai mult decat incantat ca, in sfarsit, unul dintre colegii nostri va ajunge sa il sfatuiasca asa cum trebuie pe premierul Romaniei in domeniul infrastructurii. Era nevoie si de un suflu nou si iata ca s-a ajuns si la asa ceva. In urma cu ceva vreme, cand aderam la acest forum, o astfel de evolutie ar fi fost pur si simplu SF :).

Sanatate,

davyl

trifuhoria

Grinda asta era ieri la ora 16 prin Sebes, intersectia DN1/DN7...
Oare unde va merge?

horatiu.cosma

Seamana cu cele de pe Lugoj-Deva lot 3, de la podul peste Mures.

Cozak

Quote from: horatiu.cosma on December 16, 2015, 11:47:59 AM
Seamana cu cele de pe Lugoj-Deva lot 3, de la podul peste Mures.

Sau la unul din podurile peste Mures de pe Sebes-Turda.Parca am vazut pe acolo niste grinzi metalice in poze.Ma insel?

stangabriel

#5261
Sigur Lot 3 Lugoj Deva

Tavi

Probabil la supratraversarea caii ferate de langa nodul A1xDN7.

alecu26

Sigur la Mures la LD3. (tot verzi si tot cu inaltime variabila). Pacat ca Roklee nu a prins momentul instalarii deschiderii peste Mures. Ce bune ar fi niste surse inside...:)
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

neaguionutu

FELICITARI Cutter, si mult succes !!!!! Felicitari si spor la treaba !

Multa putere de munca si mult curaj !