News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Ionut

Photoshop. :D
Dar buna, oricum. :lol:

rocklee


TibiV

S-ar putea să nu fie photoshop..
Pe acolo au fost nişte batalioane româneşti, şi am citit undeva că au îmbunătățit indicatoarele locale...:)
bogdymol ?
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Marius

Buna gluma  :D
Din Kandahar pana in Bacau sunt 4691 km prin Marea Neagra. Pe uscat discutam de 4800-5100 km.
Conform Google Maps. Io n-am fost pe acolo.

stangabriel

http://cnadnr.ro/docs/comunicate/Scrisoare%20deschisa%20catre%20Realitatea%20TV.pdf

"Scrisoare deschisă
Către,
Conducerea postului Realitatea TV
Realizatorii emisiunii Jocuri de putere
Opinia publică
M-am hotărât ca printr-o Scrisoare deschisă să răspund, după un șir de emisiuni realizate de către
postul Realitatea TV, nu atât acuzațiilor nefondate care mi se aduc, atât mie, cât și companiei pe
care o conduc, pentru că acestea pot fi ușor demontate cu documente, ci în apărarea principiilor și
valorilor promovate de către noi la nivelul CNADNR."


NU vreau sa vorbim de politica si oamenii de la butoane, ci de faptul ca incepe un dialog...monolog.

alecu26

si ce...nu are dreptate???

Baiazid tacea ca pestele in emisiune. API cred ca a castigat multe bile albe intervenind si mai domolind elanul realizatorului.

In fapt, cred ca API a mai facut bile albe si cu prezentarea situatie de pe Sebes-Turda, unde unele lucrari sunt oprite din motive de mediu, si a mai indreptat atentia si sprea aceia.

Oricum....fraza cu Impregilo proiecteaza-Astaldi executa-CNADNR plateste, s-ar putea sa aiba un sambure de adevar pe viitor. Adica sa vedem cine va executa tunelurile de pe Deva-Lugoj....momentan in proiectare la Impregilo=Salini.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dr4qul4

eu am renuntat sa ma mai uit la Irealitatea. Rares a ramas un frustrat dupa ce nu a reusit sa preia TVR asa ca a transformat irealitatea intr-un A3 pe invers. jurnalistii trebuie sa fie impartiali, altfel sunt doar mascarici care dezinformeaza.

in alta ordine de idei.....oare cand se va intampla si la noi acest lucru: puscarie pt mers pe contrasens!
http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Extern/Europa/Doi+soferi+romani+condamnati+in+Marea+Britanie+Au+fost+surprinsi
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

B-Sibiu in 6 ore si ceva? :o A avut ghinion. :) In mod normal mai mult de 5 ore nu faci (cu o pauza mica la jumatate).

carutasul

Quote from: Marius on August 06, 2015, 11:04:26 PM
Buna gluma  :D
Din Kandahar pana in Bacau sunt 4691 km prin Marea Neagra. Pe uscat discutam de 4800-5100 km.
Conform Google Maps. Io n-am fost pe acolo.
Tocmai de aia e plauzibila, drumul asta s-a facut cu Mig-ul ( sau Hercules-ul )  si au scris dupa "kilometrajul" de la bord :)

Dan74

Ionut, la intoarcere a facut vreo 7 ore! Sincer asta nu cred ca e ghinion, sau poate ghinion ca trebuia sa faca acest drum. >:(

istvan78

#4346
Poate omul a vrut sa vada cu ce se alege daca conduce legal si prudent, adica asa cum dorim sa putem odata a circula in Romania. Fara sa acceleram la 130Km/h pe orice linie dreapta, fara sa traversam localitatile cu 80-90Km/h cu ochii in detectorul de radar, fara sa fortam depasiri pe linie continua, facand o pauza scurta la fiecare 2 ore de condus (in loc de un red-bull baut pe nerasuflate intre doua depasiri) stiti voi...

dr4qul4

chiar daca mergi legal, tot nu faci mai mult de 5,5-6 ore ore intre Bucuresti si Sibiu. Decat daca dai peste vreun accident sau daca pleci din Titan si calculezi si traversarea capitalei.

Haideti sa o luam pe bucati:
Buc-Bascov - 110 km -55 min
Bascov-Budesti (bifurcatia spre Tg Jiu) - 53 km - 1:15
Budesti- Sibiu (intersectie centura) - 95 km -  2 ore
30 min pauza
30 min -1h blocaje

5h10-5:40 maxim


Doar ca acesta ar tb sa fie un drum de maxim 2 ore,2h30 min   ....si sa nu fie nevoie de pauza.





Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

SB76UFO

Ieri,de la intrarea in Predeal si pana la Castelul Peles, mai precis 23km am facut 2h10" fara sa fie vreun accident.  :badday:
"Prostia este eternă și invincibilă"

dr4qul4

ai un like sa-ti treaca supararea.
Eu mi-am luat destule dislike-uri pt ca am avut curajul sa spun ca "avem nevoie de CoBra"
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024