News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

__dir

@alecu26, sa zicem ca ar merge pentru 1-2 ani, dar banii dati de UE se vor termina intr-un final (sau se va satura UE de jocul asta), proiectele vor stagna din lipsa de finantare (2012...2014).

Ce se va intampla dupa?

TibiV

#4021
http://m.mediafax.ro/politic/ioan-rus-si-a-dat-demisia-din-functia-de-ministru-al-transporturilor-14440711

Ioan Rus a demisionat din postul de ministru al Transporturilor, în urma declaraţiilor sale referitoare la românii din străinătate, urmând ca săptămâna viitoare să fie desemnat un înlocuitor. Informaţia a fost confirmată de premierul Victor Ponta pentru MEDIAFAX şi postată şi pe contul de Facebook al acestuia.

"Regret situaţia generată de declaraţiile dlui Ioan Rus! Acesta şi-a asumat răspunderea şi mi-a prezentat demisia din funcţia de ministru! Am acceptat demisia şi săptămâna viitoare vom discuta despre înlocuitorul la acest portofoliu!", a scris Ponta pe Facebook.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

stangabriel

PE infrastructura deja formata se va dezvolta o economie sanatoasa, inevitabil. Uite Sebesul. 

Mai e mult pana departe,dar momentan suntem pe drum...un drum gen A1 lotul 3 de langa Sibiu(crestere economica fantastica,dar oamenii nu o vad, din satelit arata bine peisajul,daca mergi cu masina @adiarc stie mai bine :) )....dar poate odata cu trecerea granitei pe autostrada, lumea va pleca din tara mai usor, si se intoarce la fel de usor.


nicolaem

Amin.
Altu la rand.....

horatiu.cosma

Nu putem propune si noi o varianta, poate ne baga cineva in seama? Eu il propun pe cutter :))

stangabriel

#4025
Da,inca stau la rand.  Nu uitati, cine vrea sa plece cu stil din tara,asteptati deschiderea punctului de frontiera pe A1.

laszlo.robert

Am urmarit aseara emisiunea cu Rus ,si tind sa cred ca a facut-o intentionat.
Decit schimbarea ministrului ma preocupa mai mult soarta Masterplanului.Vine unul nou cu alte idei,nu spun ca ale lui Rus erau bune,dar pierdem timp pretios din viteza melcului turbat cu care ne miscam acum !

Ionut

Puteti comenta povestea cu Rus, dar va rog sa nu deviati.

cricric

Cutter live in direct en vivo la Digi.

Ionut

#4029
Excelent este Catalin. Bine, noi stim ca e excelent, acum vede toata lumea. Sper sa inteleaga si marea masa de romani cum vine treaba asta cu autostrazile si masterplanul de transport. Sper sa inregistreze cei de la Digi24 emisiunea.

cricric

Din pacate Digi are audienta mica. Dar premium :)

adiarc

Am rude de gradul întâi care lucrează in Europa de Vest.....n-am crezut ca Rus poate fii chiar atat de cretin....
in alta ordine de idei , acesta si-a schimbat declarațiile si prioritățile cu 180 de grade, din 2 in 2 saptamâni......așa ca nu e nici o pierdere
De asemenea , nu numai ca nu a urgentat lucrurile , dar hârtiile se obțin chiar mai greu decât in mandatele anterioare.....vedem cu toți ce vreme avem afara si cu toate astea se lucrează in dorul lelii....vom pierde ( si din cauza lui ) ,sute de milioane de euro....sau poate mai mult din banii europeni
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Quote from: __dir on June 11, 2015, 04:16:14 PM
@alecu26, sa zicem ca ar merge pentru 1-2 ani, dar banii dati de UE se vor termina intr-un final (sau se va satura UE de jocul asta), proiectele vor stagna din lipsa de finantare (2012...2014).

Ce se va intampla dupa?
Pai cam ăsta sa întâmplat în spania. Unde volumul de construcții. ..a fost vreo 20 de ani enorm. Nu va dura 2 ani. Poate dura mult mai mult și nu mai avea și tu atitudinea ăsta mioritica.....
Eu vroiam sa spun ca soluția era chiar la el. Ca așa tamnesam nimeni cu creste salarul la 700 euro.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dr4qul4

Stiti ce e mai trist? Ca ce a spus este adevarat.
Poate a folosit cuvinte prea dure, dar in peste 50% din cazuri, odata plecati la munca in afara, familiile s-au destramat.
Iar copiii crescuti fara parinti au renuntat la scoala.

Nu va luati pe voi exemplu, ci pe cei care nu au auzit in viata lor de internet, plecati la cules de capsuni, muncitori necalificati pe santier, sau mai rau, la furat\cersit.

Sunt departe de a fi fanul lui Rus, (pe care l-am facut dinozaur comunist ), dar apreciez cand cineva spune lucrurilor pe nume.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024