News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Lvs_tm

Eu am vazut in Sibiu, asfalt radial in jurul canalelor; nu stiu insa daca s-a folosit aceasi metoda. Dar se trece foarte bine peste ele.

Danny550394

Quote from: Lvs_tm on September 18, 2014, 10:44:29 AM
Eu am vazut in Sibiu, asfalt radial in jurul canalelor; nu stiu insa daca s-a folosit aceasi metoda. Dar se trece foarte bine peste ele.

Nici o sansa. In Sibiu cei de la DPC au pus gurile de canal folosind bolobocul desi strada este in panta (Alba Iulia).
Sunt multe exemplele in Sibiu de strazi reabilitate complet unde gurile de canal sunt puse foarte prost cum de altfel sunt si multe strazi unde arata foarte bine.

boer_escu

#2477
^

In Sibiu pe Calea Poplacii, unde a fost lucrarea celor de la Geiger, sunt canale cu decupare radial si rezultatul e, in general, excellent.  Din pacate, in alt loc din Sibiu nu am mai vazut. Asadar un plus pentru Geiger, un mare minus pentru DPC si ceilalti.

adiarc

da...incet , incet intra si la noi tehnologia..C.Poplacii este prima pe care s-a aplicat aceasta metoda...insa doar partial...nu la toate canalele...poate ca test..cert e ca pana acum se comporta excelent.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


danutzu_1069

Imi dati voie sa zic un HUOOOOO.

Nu-i bai, are unde sa mearga...

SILVIUFG

Chiar ma intrebam cat il vor mai lasa pe Moise Guran sa-si faca de cap pe TVR? Baga un film cu chinezi in locul lui si au rezolvat problema.  >:(

Azi am inteles ca aflam daca gazduim niste meciuri de Campionat European de Fotbal in 2020. Daca asa va fi nu ar trebui sa fie o stire buna si pentru infrastructura noastra? Autostrazi, aeroporturi etc.... Nu de alta dar tin minte ca la Finala Europa League,  Otopeniul nu mai facea fata si multi din Bilbao cu bilet au ramas in Spania.

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/euro+2020+orase+gazda

stangabriel

#2482
Apropo de Mass-media si autostrazi. Toti au sarit in sus sa spuna,fara sa fie contrazisi de autoritati,ca nu se mai lucreaza pe nici un santier. Este buna aceasta presiune,dar ma intristeaza cat de usor se poate manipula si mai ales nici macar autoritatile nu stiu ce se intampla in ograda lor,mai ales ca puteau sa vina cu poze de pe celelalte putine santiere care au activitate.

Sau nu ii intereseaza pentru ca nu cei interesati de autostrazi voteaza....

Asta cu atat mai mult ne obliga sa ne continuam efortu de a arata realitatea,indiferent cine e la conducere...pe Moise Guran l-au dat la o parte,pe noi mai greu....

Felicitari celor care fac poze si filmari,ati adus un mare plus Romaniei. Felicitari si moderatorilor,indiferent de Forum care echilibreaza postarile pentru o functionare benefica.

P.S. Am incercat din rasputeri ca acest post sa nu fie politic.   O:-)

spy_flo


Poate suna a teoria conspirației dar mie nu îmi accesează SSC de aseară.

pasadia

Functioneaza SSC-ul, si aseara si in dimineata asta. Nu cred ca e cazul sa fim atat de paranoici. ;)

frunzaverde

Quote from: spy_flo on September 19, 2014, 11:54:14 AM
Poate suna a teoria conspirației dar mie nu îmi accesează SSC de aseară.

Vezi ca mai sunt probleme cu DNS-urile operatorilor de net, SSC mai e ocazional black-listed pentru ca mai pun idioti atasamente cu virusi, troieni etc. mai ales pe DLM. Incearca sa-ti schimbi DNS-ul in 8.8.8.8 (Google) si incearca din nou - site-ul e altfel up si merge fara probleme.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

spy_flo

De pe mobil pot modifica? Se pare că este o problema doar la mine.

frunzaverde

Quote from: spy_flo on September 19, 2014, 01:07:07 PM
De pe mobil pot modifica? Se pare că este o problema doar la mine.


Daca ai Android 2.3.x - 4.x.x si esti pe 3G/4G iti trebuie o aplicatie (nu poti schimba DNS-ul decat la WiFi altfel): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dnset&hl=en
Daca ai iPhone nu poti fara jailbreak.
Daca ai altceva, trebuie sa-mi spui ce fel de telefon ai.

Daca esti pe wi-fi, cel mai bine e sa schimbi din setarile ruterului. Daca n-ai acces la ruter, poti schimba DNS-ul pe android ori prin metoda de mai sus, ori folosind Settings -> WiFi -> Modify network -> Advanced Options -> DNS Settings il pui pe Static -> in casuta DNS 1 tastezi 8.8.8.8, in casuta DNS 2 tastezi 8.8.4.4 -> ok.

Pe iPhone/iPad, tot pentru wifi: Settings -> WiFi -> sagetica de langa reteaua ta -> DNS -> schimbi DNS-urile in 8.8.8.8 -> Apply.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

spy_flo

Mersi mult de lămuriri. E un android și sunt și pe 3G/4G