News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.


Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Europiu

Sper sa nu fie foarte off-topic, dar fiind atat de multe contributii, in diverse locuri in acest weekend, le spun tuturor care ne-au bucurat cu poze MII DE MULTUMIRI, baieti, pentru timpul investit, dedicatia voastra si calitatea informatiilor aduse! De ce nu avem un icon cu "jos palaria"? Si de ce nu intra in pamant de rusine cei care, in principiu, sunt platiti sa faca treburile astea? Oh, well...

O saptamana buna tuturor!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

ministrul Costescu...la PROTV ....a fost un fel de bla bla bla ... >:(

nimic nou ...discutia aceasta puteau sa o aiba in parc pe banca ...nu la televizor ..imi pare rau de timpul pierdut sai ascult ... :(


horatiu.cosma

Ministerul Transporturilor:

150 poziţii remunerate în 43 de instituţii ale administraţiei publice centrale sunt puse la dispoziţia tinerilor studenţi şi absolvenţi români. Accesaţi: http://bit.ly/1R0OBr5.
Ministerul Transporturilor pune la dispoziţie 18 poziţii în cadrul Programului Oficial de Internship al Guvernului României, ediţia 2016. Aflaţi care sunt aceste accesând link-ul următor: http://bit.ly/1RmJ29a

clau


ciprebbe

Cativa inspectori ANAF din Targoviste, aflati in misiune pentru aplicarea operatiunii Venus, in care sunt vizati inclusiv comerciantii de flori, au fost legitimati de 1 Martie de politisti, dupa ce au parcat pe locurile destinate persoanelor cu handicap

http://www.youtube.com/v/2MGi-3xyuWw
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nicolaem

fara a intra in politica, asta e efectul dezvoltarii infrastructurii.

Articolul il consider mai mult decat binevenit. Poate se mai trezesc unii din adormire, si nu ma refer doar la Bucuresti ci si la alte orase.

Sala polivalenta a fost construita 100% din bugetul primariei, iar la stadion 66% a fost asigurat de Consiliul Judetean iar 33% de guvern.

Coruptie este/a fost si la Cluj (inca mai avem fostul primar in puscarie)
Imi e greu sa cred ca MT va termina metroul pana la Aeroport pana in 2020, un alt obictiv cu implicatii majore sportive, unde se bate pasul pe loc de cativa ani.

ciprebbe

Nu le da idei ca azi maine sapa tot Clujul sa faca metrou de la Stadion pana la Aeroport  :lol: :lol: (abea l-au astupat).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Hmmmm....
Metrou la Cluj ?...
Interesantă idee.... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dragos76

Mie oricum situația cu sala polivalentă din Cluj mi se pare paradoxală. Sunt zeci de exemple de proiecte și inițiative ale primăriei, sau ale instituțiilor din subordinea sa cu un management dezastruos (proiectele de reabilitare a străzilor din cursul anului trecut, compania de transport, infrastructura culturală publică etc). Ei, și sala polivalentă e tot una din aceste entități din subordinea primăriei, cu o conducere nu știu cât de "trasnparent/pe concurs" desemnată, și totuși reușește să fie extrem de profitabilă și activă.

La polul opus, managementul stadionului. E drept, e o nișă mai mică decât ce poți face în o sală, dar totuși, sunt zero barat, nu au fost în stare nici măcar să facă curățenie în parcarea subterană în urma construcției

horatiu.cosma

@dragos, una e sa ai evenimente saptamanale cu casa inchisa(sala polivalenta), si alta e sa ai evenimente lunare(sau hai, la 2 saptamani) cu grad de ocupare a locurilor de 5%(stadion). Daca facem o treaba buna la cele doua meciuri de la finalul lui martie, poate o sa inceapa sa vina mai des echipa nationala la Cluj. Rugby-ul vine deja. Daca apar 3-4 meciuri cu casa inchisa pe an + 15-20 cu ocupare de peste 50%, probabil va trece pe plus si stadionul.

dragos76

păi horațiu, tocmai că plus valoarea adusă (sau nu) de managementul acestor două "entități" zic că stă nu în evenimentele sportive pe care le organizează (unde cumva clientul vine automat la ei), ci cum atrag și alte evenimente, cum se folosesc de infrastructura asta ca să o pună în folosință la capacitate maximă. După cum am zis, e clar că stadionul pleacă din start cu un handicap, dacă e să le comparăm, dar nici atuurile pe care le are nu le exploatează la maximum.

neobluenet

Astazi, dupa ora 6, la sediul DRDP Cluj era o masina de la Pizzaroti. Am observat-o pentru ca era parcata aiurea de tot si avea logoul companiei lipit pe ea. Oare umbla dupa ceva acte pentru A10? Alte lucari mai au in zona sau care sa tina de DRDP Cluj?