News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Harta calității drumurilor din România

Started by vancouver, August 22, 2013, 08:51:36 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

salman rushdie

DJ 546 e un drum judetean care face legatura intre Slatina si Turnu Magurele! Sectorul teleormanean, reabilitat de TelDrum, e ok ca asfalt, marcajele, specific drumurilor reabilitate de firma sus-numita, aproape ca lipsesc cu desavarsire. In schimb, in Olt e vai de mama lui pe prima portiune, de la limita judetului Teleorman pana la intersectia cu DN 6, apoi e acceptabil pana la Slatina, galben! E o varianta pentru cei care vin dinspre Sibiu si vor sa ajunga la Bac la Turnu Magurele si mai departe spre Grecia! Astazi m-am intersectat cu cateva camioane cu numar de Bulgaria sau Grecia pe el!

manead

Quote from: dumbravaandrei on June 12, 2018, 01:12:29 PM
A.. e ok, nu te intersectezi cu semafoarele, mergi lin. Cum vii tu, nu ajungi in Tohan. Daca tot ajungi in zona si vrei peisaje frumoase, fa o excursie si pana in Plaiul Foii.
Am foost.. mai demult ce-i drept. E misto. :)
Drumul cam naspa pt masina mica... acu preupun ca e la fel

pasadia

S-a tras asfalt spre Plaiu Foii. Nu mai stiu acum daca exact pana in fata cabanei, dar drumul e mult mai bun pentru masini mici (din pacate).

Liviu M

Voi la Plaiu Foii mergeti cu masina?  :o
  :D

Hercule

Quote from: pasadia on June 13, 2018, 12:54:11 PMNu mai stiu acum daca exact pana in fata cabanei...
Este asfalt pana dupa cabana. Sunt totusi vreo 4 podete neterminate unde (furat de peisaj) poti sa intri urat in ele.
Deșteaptă-te române!

manead

Quote from: Liviu M on June 13, 2018, 01:09:11 PM
Voi la Plaiu Foii mergeti cu masina?  :o
  :D
Am facut si io odata pantofarie si gata... sariti cu gura pe om... :))
Nu aveam carutu la mine pt bebe.. merge? :p

realfanady

DN 13, zona Padurea Bogatii e de galben. Am trecut acolo in data de 6 si 7 iunie, erau gropi, si nu am vazut semne ca ar fi in santier.

nasty

O rugăminte: dacă cineva a fost recent pe DN6, Roșiorii de Vede-Caracal?
E de galben sau roșu? Sunt blocaje, semafoare, se lucrează?

Mulțumiri anticipate!

TibiV

Deoarece "expertul" nostru (carutasul) nu ti-a raspuns inca si nu stiu cat de repede iti trebuie informatia, iti voi raspunde eu.

Anul trecut (2017) in august era de verde (usor galbior pe alocuri), fara semafoare sau blocaje, dar cu multe zone fara marcaje.
In 2015 era de galben/rosu, cu semafoare si multe blocaje.

Daca nu s-a intamplat nimic grav din august incoace, poti sa folosesti linistit traseul respectiv...

Dar sunt sigur ca atunci cand va intra pe forum carutasul iti va putea da mai multe detalii "la zi".
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

manead

Quote from: nasty on May 13, 2018, 04:25:59 PM
O veste bună, se asfaltează acum DN12C, de la Cheile Bicazului spre Bicazul Ardelean, deja au făcut vreo 7 km.
Salut,
Ceva noutati despre 12C?
Pe harta apar portiuni de good si intermediate.

Thx,
Dan

salman rushdie

#1795
@TibiV
Confirm, am mers saptamana trecuta pe aceasta portiune!

florin74

A fost cineva recent pe sectorul de drum Reghin Beica (DJ153)-Hodosa-Miercurea Nirajului(135A)? Care e starea drumului? Se merita pe acolo sau mai bine pe Reghin -Tg Mures- Acatari- Balauseri?
Multumesc

Hercule

DJ153A e neasfaltat de la bifurcatia dupa Nadasa pana treci dealul spre Sambrias, deci nu iti recomand. Eu am fost pe acolo cu bicicleta.

Daca ai scrie mai clar unde vrei sa ajungi poate iti propun o varianta mai buna. Dupa cum ai descris nu-mi dau seama care e destinatia ta finala.
Deșteaptă-te române!

mopy

#1798
Stie cineva in ce stare sunt:

DN11B Cozmeni - Tg.Secuiesc;
DN2D  Tg.Secuiesc - Focsani
DN23  Focsani - Braila
DN22  Braila - Isaccea - Tulcea

pasadia

Cozmeni - Tg. Secuiesc e verde. Decent pe cea mai mare parte, micile probleme pot fi ocolite usor data fiind lipsa de trafic. Apoi spre Focsani e albastru, drumul fiind chiar recent reabilitat. La fel, cam fara trafic si extrem de virajat.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk