Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Viaductul V, cu 24 de grinzi sus, 16 ramase. Sunt si ceva predale sus, o munca nedemna pentru monstru, dar na, fie :).




Ultima poza de pe aceasta parte. A ajuns foreza. P.S. Cat timp o sa ne mai referim la acest lot ca si cel de dinainte de padure si cel de dupa padure? Am inteles domnule Neaga ca se revizuieste acordul de mediu pentru Ogra-Bors, dar pe noi ne intereseaza aceasta padure, nu Suplacu-Mihaiesti(Nadasel), care se va face la anul si la multi ani.

horatiu.cosma

Am trecut de obstacolul nemuritor de mai sus, si am ajuns la inceputul "lotului" urmator.


S-a escavat destul de mult din alunecare.

Continuam.





horatiu.cosma

#7712
Podetul din imaginea precedenta.

Balast stabilizat.





horatiu.cosma

O privire inapoi.


Si continuam.




In continuare, nimic nou. Probabil pentru ca nu au AC...











horatiu.cosma

Zona viitorului nod de la Nadasel.


Capat de lot.


Cum CNADNR gandeste in perspectiva(adica nu vom circula prea devreme pe Gilau-Nadasel), actuala varianta(DN 1J) a fost asfaltata.



Duminica faina in continuare.

alecu26

Dar pentru ce mai vine foreza?  În alta ordine de idei e super ca se circula în faza de șantier pe 2 straturi. Cel puțin eventualele tasari primare nerezolvate,  defecte, etc.....se vor compensa prin stratul de uzură. ...așa ca vom avea un lot mult mai  bun de mers  cu paharul cu apa pe bord.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

horatiu.cosma

Vine pentru niste coloane inainte de padure. Acolo se pare ca nu au reusit sa stabilizeze terenul prin indulcirea pantei.

TibiV

Horatiu, multumim !
Astazi a fost o zi foarte... "fotografica"! :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

nu poate face omul o iesire linistit ... :)...ca hop si concurenta ....sincere felicitari pentru fotoreportaj ...chiar miai bucurat ochiul ..cu fotografiile tale ...horatiu.cosma ...o coca cola in cinstea ta ... :cheers:

miar face placere sa iesim o data inpreuna la un fotoreportaj  .... :vroomvroom:

horatiu.cosma

Multumesc si eu @rocklee, sentimentul e reciproc. Ar fi interesant sa facem echipa, facem la anul un megareportaj Lugoj-Deva 2,3,4, pe post de infanteristi, si cu @Eurocopter cavalerist :).

TibiV

Nu cavalerist...
"Acoperire aeriană" !... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Tavi

Și o veste de la nod Gherghița. Au aparut parapete metalice și sanțuri betonate. Sâmbătă la prânz se muncea la șanțuri pe sensul către București. Fără marcaje pe asfalt și semne de circulație încă.

NGC

#7722
Quote from: panda_no 5 on October 25, 2015, 05:18:14 PM
Am pus dincolo citeva poze cu capatul dinspre Bucuresti al A3.
[...]
Daca le poate pune cineva..... ii multumesc de pe acum.

Quote
Intre timp sa ne mai reamintim (enervam) de capatul nefinalizat de la intrarea in Bucuresti.
Asa arata pina la 200-250 metri de Popasului.

^^^
















Cozak

Exceptionale poze horatiu!Un reportaj cu adevarat complet, felicitari si la mai mare!
:)

dr4qul4

Quote from: Tavi on October 26, 2015, 06:58:12 AM
Și o veste de la nod Gherghița. Au aparut parapete metalice și sanțuri betonate. Sâmbătă la prânz se muncea la șanțuri pe sensul către București. Fără marcaje pe asfalt și semne de circulație încă.

Vineri se lucra la iluminat iar Duminica parea sa fie totul gata pe partea asta.  Marcajele nu erau toate gata.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024