News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer


Ionut

@cei care ati ascultat/o sa ascultati la Radio Romania Actualitati

Vi s-a parut ca am sarit calul cumva? Am fost prea acid sau nepoliticos, am depasit vreo limita? Am acum o mare varza in cap. M-am enervat foarte tare dupa emisiune si nu-mi este clar acum daca am dat vreo duda in timpul emisiunii. Nu am energie/nervi sa ascult inregistrarea.

Si pe viitor sa-mi ziceti daca vi se pare ca public depasesc vreo limita. Sunt reactiile mele, care tin strict de mine, si nu vreau sa afectez imaginea API. Nu intotdeauna reusesc sa imi controlez emotiile si ma abtin de la unele chestii pentru ca e vorba de imaginea si munca API.

cristi5

#10442
Sa mai si radem. N-am mai citit demult un text asa de bun in presa romaneasca.

http://m.adevarul.ro/news/societate/bai-nesimtitilor-puneti-mana-faceti-autostrada-1_5b016ea8df52022f75348f64/index.html

FRS

Foarte bun articolul. Daca ar fi un topic "De pus in rama", cu articolul asta as incepe  :D.

carutasul

#10444
Nu prea e de râs :) Eu am început cu un share :)
A uitat să spună că moldovenii fac autostrăzi prin Ardeal  pe când ei cerșesc la București un sf :)

Quest

Bun articol, reconfortant. Fain. Genereaza si o premiera in ziceri: 'PSD e rujeola politica', deci e o boala a copilariei (politice) de care vom scapa. Dar cind ?
Common sense will get you far !

dumbravaandrei

#10446
Quote from: Ionut on May 21, 2018, 06:14:43 PM
@cei care ati ascultat/o sa ascultati la Radio Romania Actualitati

Vi s-a parut ca am sarit calul cumva? Am fost prea acid sau nepoliticos, am depasit vreo limita?
Parerea mea o stii... esti chiar prea diplomat. Adica esti mult mai calm si mai diplomat decat as putea fi intr-o astfel de situatie.

Chiar mi s-a parut foarte ok.

Si am toata aprecierea pentru cei de la RRA cum au pregatit si cum au realizat emisiunea. Chiar a fost o emisiune buna. Defapt a fost o emisiune asa cum ar fi trebuit sa fie o astfel de emisiune intr-o tara civilizata. Dar la seceta si penuria de la noi...

ovicor

Ionut, n-am vazut/auzit ultima emisiune, dar din analiza celorlalte pot sa iti spun ca-n acceptiunea celor care ma cunosc sunt exasperant de calm si de echilibrat, eu n-as fi putut fi atat de calm ca tine. E bine ca-ti pui problema sa nu sari calul, astia au scoala distrugerii oricarei conversatii si-a oricarei argumentatii, sunt un amestec nociv de prostie si inteligenta de-a vorbi fara a spune nimic, de-a segmenta argumentatia interlocutorului exact in momentul crucial. Mai merita cate o copita din cand in cand, cand e prea obraznic, merita, printr-o ironie, sa-i fie relevata prostia si faptul ca nu cunoaste domeniul! Prea iti impui sa respecti cand nu e nimic de respectat. Sunt niste gunoaie, o stim prea bine, o stiu si ei, si incearca sa-si mascheze matrapazlacurile si incompetenta ! Deci, ca o concluzie in ceea ce te priveste, iti adresez sloganul UEFA : "Respect!"

davyl

Respect ionut! Nu schimba nimic! A fost foarte bine... Oricum, asa cum spun si colegii mei de forum, esti foarte diplomat si rabdator! Eu personal, din nefericire, sunt ceva mai vulcanic si m-as enerva repede :(...


Ionut

Care sunteti in zona, in seara asta la 11 intru la Impartial prin telefon. Digi24. Nu stiu cine e in studio, vom vedea. :)

Cristi N

Foarte buna interventia Ionut, ai reusit sa il enervezi pe Serbanescu. La final a scapat porumbelul: "nici nu pot sa il contrazic" (pe tine). Dupa aia s-a corectat

Ionut

Este incredibil omul asta. INCREDIBIL. Minte cum respira.

iachi_da

Bravo ionuț!! Păcat că nu te-a lăsat să vorbești mai mult. Rusine Șerbănescu! Ce om incapabil...

ultrasbz

Zici ca e personaj din desene animate. N-am mai vazut astfel de purtator de cuvant comic la vreo institutie.