News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Interesant. Oamenii astia dau dovada de inteligenta.
Nu ma asteptam la ceva mai mult de Solitaire/Candy Crush
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

__dir

#7366
Pai la cat timp au de frecat pe banii P****** cred si eu.

Hai CNADNR-ul ca poti mai mult!

PS: Pagina alora e numai buna la un CC spre DNA :))) La multi ani baieti!

phb2

" Un consilier al Guvernului Cioloş a lucrat la primul proiect comercial de livrare cu drone din lume
Cătălin Drulă, actual consilier pe probleme de infrastructură al premierului Dacian Cioloş, a făcut parte din echipa care a dus la îndeplinire primul proiect comercial de livrare prin intermediul dronelor din lume "

http://adevarul.ro/news/politica/unconsilier-guvernului-ciolos-lucrat-proiectcomercial-livrare-drone-lume-1_5801a0a25ab6550cb892acd3/index.html#tab-comentarii

http://adevarul.ro/ - Ionut Preda, 15.10.2016 op cit

Sincères félicitations et beaucoup de succès

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Harry


vancouver

Aceste jocuri de strategie au de obicei chat-uri interne intre cei care joaca intr-un grup. Prin intermediul unor astfel de chat-uri se poate comunica fara sa asculte SRI-ul etc (sunt mii de jocuri, fiecare cu milioane de chat-uri). Inclusiv jihadistii folosesc asa ceva.

Acum, daca pe cei din grupul de initiativa i-a dus capul la asa ceva, habar-n-am, dar posibilitatea exista. (de exemplu pentru a discuta de diverse spagi). Si daca li se taie posibilitatea de a se juca pe calculatorul de serviciu, oricum exista smartfonu'.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

rocklee


danutzu_1069

#7372

adiarc

Nici măcar nu merita atenție indivizii ( infractori dovediți de justiție ),dar e de-a dreptul hilar ca cei care au tăiat constant banii de infrastructura și au lăsat TOATE proiectele actuale ( care majoritatea merg bine )blocate ( fără AM,fără AC,fără exproprieri.,arheologie. ..pe scurt fără nimic )....sa fie cei care vb.( și n-au lăsat nimic pt viitor cu  ar fii un SF bine realizat )

Pe mine nu mă mai mira nimic.
De ex în Sibiu,la sediul din zona centrala al aceluiași partid scrie negru pe alb...SUSȚINEM REALIZAREA AUTOSTRĂZII SIBIU-PITEȘTI. ....adică o declarație  (miniciuna/încercare dd manipulare ),din partea celor care au sabotat constant proiectul.

Concluzie - hoțul striga hoții sau avem lupi paznici la oi
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

simplex11

#7374
Imagini video legate de o harta ca sa știm exact ce locație are fiecare secvență din filmul pe care îl realizezi

Foarte util ar fi dacă cei care postează frecvent pe forum, filme de pe șantierele a diverse drumuri și autostrăzi, ar face un efort sa le conecteze la o harta, ca în poza de mai jos însoțită și de o demonstrație video. S-ar înțelege astfel mult mai bine unde au realizat clipul și ce vor sa pună în evidenta.

Este nevoie doar de un telefon mobil, atât.


Demonstrație aici.

dr4qul4

Ok... si cum facem asta?

In demonstratie pare a fi doar produsul finit nu si ghidul pt rookies.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

__dir

#7376
^^^

Link-ul corect aici . Trebuie doar aplicatia de mobil (unde sunt si instructiunile)

133 313

#7377
Deja incepem sa avem pretentii, nu ne mai ajunge un simplu wazecar pe drum...  :)
Da'... eu cel putin nu filmez drumul cu telefonul. Pe langa waze si gps daca mai deschizi ceva poti sa prajesti omleta pe el direct.  :) Asta in cazul in care nu crapa/moare.

simplex11

Ce trebuie făcut pentru a lega un video de o harta:

1) Se merge la pagina de AICI și se descarca varianta de aplicație pentru telefonul pe care îl ai (iPhone, Android sau Windows Phone).
2) Se filmează drumul sau autostrada cu smartphone-ul având instalat programul de la (1).
3) Filmul cu datele GPS se încarcă pe un site.
4) Dai un link spectatorilor către acel video cu harta legata de el.

Asta este tot.

Este doar un exemplu. Nu recomand specific sa folosiți aplicația de mai sus. Mai sunt și alte posibilități.

dr4qul4

Nu e chiar atat de utila aplicatia. Nu o sa stau sa filmez cu telefonul. Pentru asta mi-am luat camera de bord.
In schimb cred ca ar fi utila pentru proiectele noi. Mai exact pentru identificarea traseului.
practic fiecare poza facuta va fi insotita si de coordonatele gps.

Si mai util ar fi daca harta din aplicatie ar contine si segmentul de drum planificat (ma gandesc acum la PiSi, unde, la inceput, va fi destul de greu de identificat traseul de la sol)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024