News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

adrian-FSB

Si inca ceva (acum am remarcat): API sa ceara celor de la economica.net un miel de Paste (mi-e sa cred ca cei de la Pro Democratia se ocupa de autostrazi)

GDPR

@adrian-FSB, in cazul Gilau-Nadaselu finalizarea nu inseamna si deschiderea tronsonului, intrucat lipseste un mic amanunt: un pod.

adrian-FSB

Intr-adevar asa este. Din pacate. Sa speram ca CNADNR va scoate in curand la licitatie lucrarie de executie a podului peste Somes pentru a evita din nou o situatie ca cea intalnita pe LD1 cu cei 10 km finalizati si neutilizati in trafic timp de 2 ani si jumatate.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cosss

nu au inceput excavatiile in zona padurii, nu?

vladb


ciprebbe

Padurea nu mai exista :p, vine deminarea si arheologia.
Din luna mai se asteapta sa intre utilajele. 4 luni pana la finalizarea zonei de acolo daca nu apar surprize.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Parca printr-o padure era ascunsa Elodia. :) Suna ciudat arheologie intr-o padure...dar poate tocmai acolo e locul unde s-ar ascunde cate ceva.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut

Pai nu trebuie sa faca descarcarea arheologica peste tot? :o Nu conteaza ca e padure. Poate acum 200-500-1000 de ani nu era nicio padure acolo. In fine. Deci sa inteleg ca UMB isi asuma in continuare, cel putin teoretic, luna octombrie 2016 ca termen de finalizare? :D

ciprebbe

Noiembrie.
Din ce stiu au cerut extensia de timp pt 7 luni.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

#9355
Bună tuturor.
Am revenit și eu cu Filmarile pe Tronsonul SUPLAC - BORȘ
Aici sunt 2 filmulețe cu filmarea. In anumite clipe se vede cum imaginea se miscă mai violent din cauza vantului puternic care era pe Viaduct cand am facut filmarea cu @horatiu și ne temeam sa nu naufragieze drona.
Pe Viaduct am filmat cat am putut ca spre sfarșit ne-am intalnit cu un paznic care ne-a zis ca nu avem voie sa filmăm decat cu acord de la nush ce sef.
Din cauza unui accident de muncă am intarziat puțin cu prelucrarea lor.
Așa ca un bonus sper sa va placă cele 2 intro-uri de la inceputul fiecărui clip.
Mii de scuze și Vizionare Placută!!

Viaductul de la Suplacu de Barcău

http://www.youtube.com/v/oILjUGzr4Fc

Autostrada A3 Tronson Suplac Bors Viaduct Localitatile Dolea,Marginea,Chiribis,Salard + Organizare

http://www.youtube.com/v/x_BFUwxDD00

Setati redare HD ca se vede mai bine
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.


Morosanu

Da, in mai multe ziare italiane de astazi apare informatia.
Politica distruge tot ce atinge.

alecu26

Da, pe FIDICURILE galbene, toti constructorii au fost anuntati ca pana la sfarsitul lunii mai se va da ordinul de incepere. Probabil CNADNR e 100% sigura ca dupa aia in 2-3 luni obtine si AC-ul, ca nu cred ca se poate da ordin de incepere doar la proiectare.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bridge

E de bine...2-3 luni dupa luna mai inseamna sfarsitul lui iulie-august..exact ce intra pe bugetul pe anul asta..lucrarile pe septembrie,octombrie,...intra pe 2017!