Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

viteza cam 160km pe ora, inaltimea nu declar...  :)

dr4qul4

Ai grija ca ai depasit viteza legala pe autostrada  :lol:

Ce diferenta intre filmarea ta si cea de la special arad.

Pe langa diferenta de calitate a imaginii ai avut si un unghi perfect. Sigur si filmarea asta va fi preluata de presa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

#16232
Granita intre RO si HU este la min 11.50.
Se vede clar fasia de granita.


alin_simeriaveche

Astazi plec din Bucuresti cu trenul la Simeria.Am ales sa merg pe ruta Bucuresti Brasov Sibiu Alba Simeria, pt a vedea lotul 3.Din pacate nu am aparat foto (la bagat baietelul meu la inmuiat in cada :D ) iar telefonul nu ma ajuta. Am sa vin doar cu info, sper sa se fi apucat de treaba utilajul de deep mixing

rocklee

cine iasa azi pe ''teren''  :D....as vrea sa ies un pic pe lotul umb sa vad si eu ce mai e nou ...dar mie urit singur  :(....cine mai vine :o

Lupul81

#16236
Quote from: delacroix on June 21, 2014, 02:25:48 PM
Da, adica semnalizezi stanga nu pentru a depasi, marirea vitezei, ci pentru a iesi de pe autostrada, implicit scaderea vitezei, chiar daca asta inseamna sa tai calea "vitezistilor" de pe banda 2.


acelasi tip de nod este la conexiunea A10 cu E40 la Jabbeke in Belgia.
Life is a fight.....enjoy !

sebba

da, cam la asemena presemnalizare ma refeream insa la noi nu prea e loc fizic
avem un stil asa, aparte, de a face segmentele de accelerare/deccelerare scurte
si chiar und e e loc suficient, banda de accelerare e separata de linie continua iar linia intrerupta apare doar la sfarsitul benzii pe o lungime de aprox 100m
intr-un trafic fluent de autostrada nu cred ca se vor putea respecta doar acei ultimi 100m ptr a intra in flux

dar na... bine si asa... mai calcam o linie, ca nu se rupe :)
Sailing away! S/Y Haimana

alin_simeriaveche

Nimic pe lotul 3 Impregillo. Pauză totală. Utilajul deep mixing e tot acolo, nemişcat 

stangabriel

Hai,e duminica dupa amiaza. Poate au si ei un week-end pe luna liber. Peste autostrada de halta Aciliu pare ca au mai avansat cu sapatul?

Ionut

Sper sa vina Adi cu noutati de la Aciliu plus poze. Sper sa avem noroc.

alin_simeriaveche

Un mic update. După halta Apoldu de Sus m-am intersectat iar cu autostrada. De acolo am văzut unde depozitează pământul. Într-o vale destul de adâncă. După ce termină de depozitat sigur aduce zona la nivelul dealurilor. Tot de acolo am văzut vreo 2 sau 3 echipe de asfaltat, ceva camioane te transportat utilaje. Am văzut că separat şi marginea unei porţiuni de terasament 

alecu26

Quote from: delacroix on June 22, 2014, 02:55:18 PM
Quote from: Lupul81 on June 22, 2014, 01:23:13 PM

acelasi tip de nod este la conexiunea A10 cu E40 la Jabbeke in Belgia
Not even close!
A2 cu A4....mergand dinsnpre agigea spre bucuresti?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

rocklee

am fost azi pe lotul umb de la branisca pina la ilia ...sa vad ce sa mai miscat ....noutati ar fi fost ...ca nu se lucra ....dar lucru a avansat destul de mult ....in mod deosebit terasamentele erau mai inalte decit la ultima vizita ...cu alin :).....sa ajuns cu decopertatul aproape de zona termocentrala mintia ....in rest liniste si pace ...am facut si poze dar am prins o vreme naspa ..cu soare pe dupa nori si multe poze nu miau iesit deloc ....doar citeva ...am sa incerc sa le selectez si sa le pun miine .....

https://www.facebook.com/rufiusdieter.stefani/media_set?set=a.513983658731097.1073741854.100003584026406&type=3&uploaded=149

dorel