[B] Soseaua Fabrica de Glucoza

Started by Tavi, February 27, 2014, 05:23:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Cam asa se va lucra. Greu, foarte greu si deloc. Relocari utilitati, probleme birocratice, mobilizare slaba din lipsa de finantare serioasa plus Straco in continuare in insolventa, deci nu ii vei vedea lucrand pe banii lor.

perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Horațiu 87

#122

Ionut

Quote from: spanak on September 21, 2018, 07:07:17 AM
daca iese o filmare aeriana poate nu ar fi lipsit de interes sa vedem si ce se intampla pe FdG

Pe FdG deocamdata nu este nimic interesant de vazut din drona pentru ca nu se lucreaza. Sunt doar demolari. Cred ca o sa merg cu dashcam-ul sa fac un video de la sol.

BIGRED1984

Si eu am vazut demolari si defrisari...de astea n-a zis nimeni dar am vazut multi copaci grosi taiati.
Ieri lucrau vreo 2 excavatoare si 2 drujbe, la CARO.
Unii oameni care au case la sosea isi trasau noile garduri.

RobertN

#125
Salut,

Foto de astăzi, cu "amploarea" lucrărilor:













Mulţumesc.






river

Ce sa intelegem, ca in nord se poate repede si la pleava in sud/est/vest (vezi ex. Prelungirea Ghencea, Centura, Ciurel) la sfantul asteapta?

cutter

#132
10 ani până la începerea lucrărilor ți se pare puțin?

Din 2008 a apărut proiectul/studiul de fezabilitate!

Un articol din presă despre exproprieri din 2010: https://adevarul.ro/news/bucuresti/exproprieri-pipera-1_50bdeda57c42d5a663d04797/index.html

În 22 februarie 2014 a fost lansată licitația...

Orice poți să spui, doar nu că "se poate repede".

slartibartfast

#133
De vreo 10 ani se discută că e nevoie de lărgirea FdG. Ți se pare rapid că abia s-au apucat de demolări? Pentru restul proiectelor ăsta e doar un avertisment pentru cât poate să dureze.

river

#134
Ma refeream in sensul ca s-au si apucat destul de hotarat. Largirea pentru Prelungirea Ghencea e de vreo 12 ani in discutii/proiecte/studii de ex. Plus ca in nord ai cu totul alta infrastructura (vezi DN1 cu pasaje, pod peste centura). Acum faceti comparatia cu Iuliu Maniu. Ma simt "discriminat" :P
LE: Bine, posibil sa fie de la faptul ca autostrada Bucuresti-Brasov e prioritate, restul nu.