Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

daniel321

La sub traversare au inceput sa asambleze tablierul de la calea ferata sunt curios cam ce progres o sa fie la 15.11.2021...
Am rezolvat cu tremuratul imagini 90% din problema a fost setarea de stabilizare a imagini.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson2 Lot2 UMB Sub Traversare Dn64 Ganeasa Fabrica De Grinzi 30102021


Sorinus

Dar ce-i impiedica sa deschida in Ianuarie sau Februarie? Daca sunt temperaturi pozitive pot turna asfalt si trasa marcaje. Sau e vreo restrictie legislativa ceva, de nu se poate da in folosinta iarna.

Adisan

#5388
Podul peste râul Olt și Balta Milcov 30.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=LR2v4D3tUeA&ab_channel=Adisan

Subtraversare DN64 Găneasa, relocare CF, fabrica de grinzi 30.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=j8X9viJZ-Ig&ab_channel=Adisan

Tronsonul 1 filmat complet între Pielești și Spineni 30.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=G6kZKJqQ4Y8&ab_channel=Adisan

davyl

Ce surpriza extraordinara! Konnichiwa Adisan, ai ajuns la Olt pe DX 12! Oltenii si nu numai ei, iti multumesc din suflet pentru efort si surpriza!

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 30102021


davyl

#5391
Superba filmare @daniel! Chiar daca a filmat si @adisan, acest festival de filme nu face decat sa ne bucure inima!

Efortul vostru, timpul si pasiunea sunt remarcabile! Va multumesc din inima la amandoi!

Multumesc si lui UMB si baietilor din santier! Nu vezi asa ceva pe toate santierele din Romania!

Cat de frumos astern asfaltul! Si nu am mai vazut de mult cum astern cu acele masini care preincalzesc asfaltul! Profesionalism la cote maxime! Respect si lor si inca o data "zburatorilor" @daniel si @adisan!

dr4qul4

vad ca toata lumea mentioneaza CF-ul si podul peste Oltet ca fiind ramase in urma dar nimeni nu zice nimic de umplutura din capatul viaductului peste Balta Milcov.
Nu cumva acolo trebuie facut un zid de sprijin din gabioane? Iar astea dureaza, mai ales cand e al naibii de inalt.. Apoi urmeaza compactarea
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

KnX

#5393
@dr4qul4, eu am menționat aspectul acesta imediat după fotoreportajul lui Horațiu din 23 septembrie.
Și eu mă întrebam cum vor aborda umplutura de la culeea dinspre Slatina de la viaductul de la Balta Milcov.
Într-adevăr, nu a lămurit mai nimeni până acum chestiunea.
Acilea găsești postarea http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=155.msg363065#msg363065
(Reply #5204 on: October 08, 2021, 11:48:31 AM)

hit_man_dany_el

Probabil se vor apuca si de zidul acela dupa ce termina de asfaltat si ce alte lucrari mai au pe pod. Vad ca au completat cu pamant pentru accesul utilajelor pentru sensul acela de mers.

danutzu_1069

Termina de asfaltat sensul ala, dupa care inlatura umplutura si se apuca de gabioane si umplutura... In acest timp pun parapetii pe pod... lungime mare cantitate mare timp mult...

cmonea69

    Hai, ca a inceput sa se mai miste treaba si pe tronsonul broscarilor de la Tirrena Scavi !
    Bai fratioare, ceea ce nu inteleg e faptul ca te mobilizezi acum in prag de iarna, iar din iulie(cand ai avut tot tronsonul la dispozitie) si pana acum ai ciufulit barzoiu' ! Mai e putin si cand o sa se puna vremea urata, iar o sa iasa tapul ala de la ei pe la TV, sa ne minta ca ei ar lucra de-ar rupe norii, dar nu-i ajuta vremea(raul, ramul le sunt impotriva) ! Cum zicea regretatul Octavian Cotescu: "ordinara ticalosie !"
     :lol: >:( :lol: :( :lol: :( :lol: :( :lol: >:(

oneLess

#5397
^ nimeni nu zice nimic de umplutura din capatul viaductului peste Balta Milcov.

Mie mi se pare că este exact aceeași problemă, același stadiu
și la viaductul următor spre Slatina, culeea dinspre Craiova.

dorum

#5398
Acolo se demoleaza/se scoate tot materialul de umplutura pt a se putea realiza gabioanele marca UMB, dupa ce termina de asfaltat podul. Adica de maine cred... No stress, cand incep, o sa creasca gabioanele ca fat frumos...
Nu va mai stresati de chestii punctuale, pt ca le-a gandit bine UMB... zic io
Nu aveau pe unde sa intre utilajele la asfaltat, pt ca mai aveau o portiune peste Olt de betonat. Probabil e gata si aia azi.
Apoi pt restul activitatilor de hidroizolare apoi asfaltare, intra prin partea cealalta iar aici au front de lucru.
Dati-o draq... sunt asa greu de inteles niste pasi tehnologici?

danutzu_1069

Sunt unii colegi care ar fi bine sa citească postarile recente înainte sa scrie ceva...