Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

14 Members and 24 Guests are viewing this topic.

cristi5

#6870
Da, Tirena are probleme financiare.

Si sa nu uitam ca au dus la bun sfarsit cateva loturi in Romania. Sunt multe firme mari care nici nu se gandesc sa lucreze cu CNAIR. Numarul de constructori decenti care vor sa lucreze cu statul roman nu e infinit.

Sigur, nu putem astepta la nesfarsit, dar atat timp cat sunt in termen de la ultimul AC, eu zic s-o lasam mai incet cu rezilierea pe scari.

Eu sper ca-si vor reveni si daca va fi asa, vom ramane si cu lotul si cu un constructor decent. Cu reziliere nu vom avea nici una, nici alta.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot1 UMB Pod Oltet Bals 04062022


daniel321

Robanesti DEx12 Craiova Pitesti Tr2 Lot1 Bals Piatra Olt 31052022


survola


Jacob46

Quote from: archaeus on June 02, 2022, 10:50:56 AMMultumim pt filmari!
Sunt in saptamana libera? 1 Iulie pare fezabil.
Da. Ieri am facut drumul Slatina-Bucuresti si am numarat cel putin 20 de microbuze portocalii pline cu muncitori. Ar trebuie sa avem 4 saptamani full in care ne vom da seama daca 1 iulie sta in picioare. Eu zic ca daca nu se cere receptia pana pe 15 Iunie ne vom muta spre 15 Iulie-1 August cu deschiderea.

paullie

Acuma na, mult a fost putin mai este. Si 1 August merge. Singurul lucru ca mi-e mila de slatineni taman acu' o apuca pe primarie sa repare centura veche si fix strazile importante.

bogdymol

Cu toate că numai ce a fost deschis acum câteva săptămâni, primul tronson din DEx12 Craiova - Pitești apare deja pe Google Streetview, cu imagini din luna Mai.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

TibiV

Evident ca metropolele Morunglav și Șopârlița nu puteau lipsi de pe indicatoare...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Mai bine decât "Craiova" și "Pitești" sau "București".

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot2 UMB Valea Mare Piatra Olt 06062022


AlexxC

Asa este proiectul? Nu pare prea safe.


danutzu_1069

Ala este amortizor de impact. Este facut in asa fel incat sa se comprime...

oneLess

^^ Toată lumea a venit cu vrăjeli de genul : nodul de la Pielești/Robănești/Balș West 8) , cînd nodul este de fapt la Șopârlița, dar nu a vrut CNAIR să vă spună până acum!

oneLess

Interesant este că, la amortizorul ăla, dacă ai velocitatea corespunzătoare, masa în kg cât mai generoasă și ceva vreme prietenos ostilă, cu o direcție clar cumpătat aleasă, ai șanse să treci după câțiva metri la nivelul II pentru că te așteaptă un stâlp solid de primitor! Deocamdată se lucrează și la nivelul III, dar este în fază incipientă alfa, nu a trecut niciun beta-tester de preselecție!

archaeus

#6884
A facut cnair o filmare live de pe lotul TS.....ceva activitate la debleul de la centura, se ridicau ceva grinzi la viaductul de langa calea ferata, ici colo cate o basculanta, un escavator, ceva oameni la santuri....liniste si pace in rest!

Sunt 3 liveuri:
https://fb.watch/du_vLA5vzF/
https://fb.watch/du_xpJmyrY/
https://fb.watch/du_x-SfX2l/