Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

horyatm

Trafic restricționat pe A3 București-Ploiești după ce un bărbat a fost accidentat mortal

QuoteTrafic este restricționat, miercuri dimineață, pe A3 București-Ploiești, după ce un bărbat a fost accidentat mortal de un autoturism.

,,Un bărbat, care se angajase în traversare, pe Autostrada A3 pe sensul Ploiești către București, la kilometrul 35, în zona localității Gruiu, județul Ilfov, a fost accidentat mortal de un autoturism. Traficul este restricționat pe prima bandă pe sensul către București, aproximativ 60 de minute, pentru efectuarea cercetărilor la locul producerii accidentului", informează Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române.

https://www.g4media.ro/trafic-restrictionat-pe-a3-bucuresti-ploiesti-dupa-ce-un-barbat-a-fost-accidentat-mortal.html

horyatm

Accident cu 3 morți pe Autostrada A1 Deva-Nădlac / Circulația rutieră este restricționată pe prima bandă

QuoteUn cumplit accident de circulație a avut loc sâmbătăt dimineața pe Autostrada A1 Deva-Nădlac, la kilometrul 581, în zona localității Nădlac, județul Arad.


La punctul de trecere a frontierei Nădlac II, pe sensul de ieșire din țară, un autoturism a intrat sub un TIR. În urma impactului au rezultat 4 victime, dintre care 3 au decedat, iar una se află în ambulanță, primind îngrijiri medicale, fiind transportată către spital.

Circulația rutieră este restricționată pe prima bandă și cea de urgență ale sensului de mers Deva – Nădlac, desfășurându-se doar pe banda a doua.

Se efectuează cercetări la fața locului, pentru stabilirea cauzei și a împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.

https://www.g4media.ro/accident-cu-3-morti-pe-autostrada-a1-deva-nadlac-circulatia-rutiera-este-restrictionata-pe-prima-banda.html

JohannDB

         Acum câteva zile la Giurgiu......, DN 5D.  "Deja" o obișnuință..., coadă, pe noua variantă, 5D, spre PTF Giurgiu-pod !! Din giratoriul de pe DN5 km 56+20 / DN 5D km 0+00, până-n PTF !! Coadă lungă de 7km, cu o bandă ocupată complet de camioane !!
            Dacă trebuie să treci spre zona liberă, sau spre Oinacu la niște silozuri apropiate de girația cu vechea bretea dinspre oraș spre vamă, ai toate șansele să-ți spargă, unii parbrizul, pe motivul că te duci în față, la coadă. Și așteptarea nu-i scurtă.....
            Dacă de ACI-ul de ieșire de la noi, se trece și pe trei coloane (mai este în lucru un nou amplasament de cântar, total trei cu cel nou) blocaje apar și dincolo la PTF-ul de la Ruse, de ajunge coloana pe pod... Nu că nu sunt dese coloanele pe pod și pe sensul de intrare în țară dinspre Bulgaria.....





Powered by API/PUM imgur uploader

Cristi N

#1518
DRDP Craiova
34 mins  ·
Update 1: circulația închisă pe ambele sensuri ale DEx12 între Piatra-Olt și Slatina.
Atenție ACCIDENT ❗️❗️
Traficul pe DEx 12 este blocat în aceste momente din cauza unui accident rutier petrecut în zona km 32, ocolitoare Slatina.
Revenim cu detalii!


Agenda Virtuala

Un tir plin cu cărbune s-a răsturnat în această după-amiază pe Drumul Expres 12 (DEx12), între Slatina şi Balş. În aceste momente, traficul rutier este blocat total, între localitățile amintite, din cauza autotrenului care s-a răsturnat pe partea carosabilă, pe sensul de mers Balș către Slatina, iar încărcătura a ajuns și pe sensul opus de deplasare.

Traficul rutier pe Drumul Expres (DEx12) va fi deviat, prin municipiul Slatina și pe Drumul Național 65 – European 574, sectorul de drum cuprins între sensurile giratorii dintre Slatina și Piatra-Olt fiind blocat.

TibiV

Calda-calda (de acum o jumatate de ore) despre frig si ninsori...

http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/viscolul-inchide-circula%C8%9Bia-pe-a1-intre-cun%C8%9Ba-%C8%99i?

QuoteViscolul inchide circulația pe A1 intre Cunța și Boița!
04 Feb 2023

Din cauza ninsorii abundente, a viscolului și a vizibilității reduse (10 – 15 m), CNAIR si Poliția Rutieră au decis să închidă circulația pe A1 intre Cunța și Boița, km 224+000 – km 292+000.

Precizăm ca vizibilitatea redusă face imposibilă acțiunea utilajelor de deszăpezire, dar acestea vor acționa pentru redeschiderea circulației in condiții de siguranță imediat ce condițiile meteorologice o vor permite.

Facem apel la conducătorii auto să circule prudent, să adapteze viteza la condițiile din trafic, să plece la drum doar dacă au autovehiculele echipate corespunzător pentru condiții de iarnă și să se informeze în prealabil cu privire la condițiile de trafic din zonele tranzitate.

Imagini de la intervențiile Regionalelor CNAIR puteți vedea pe pagina de facebook a companiei: https://www.facebook.com/cnadnr

Video: https://www.facebook.com/watch/?v=1363517014424546
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

elphax




Centura de Nord Timsoara. Nici o explicatie.

tion

nirolf

Pare că nu a văzut coloana care se mișcă cu viteză mică din cauza vârfului de rampă și a tras stânga ca să evite coloana. Ori avea viteză foarte mare, ori frânele/cauciucurile slabe. Sau amândouă.

ionutpunctro

A vrut sa depaseasca pe linie continua. N-are scuza.  :yawn:

dr4qul4

Nu e in direct ci in reluare...
Tocmai ce am venit de la Olimp. Plecat la 4:10, am intrat in Bucuresti la 6:15.
Asta desi am ajung la A4 in mai putin de 30 de minute.

Vreme urata de la mare, asa ca am zis ca scap de aglomeratie (mai bine plecam ca de obicei noaptea f tarziu).
Waze-ul ma ruta pe DN3! Nu l-am ascultat si am mai adaugat vreo 15 minute.
Desi se lucreaza doar la podul peste Borcea, coada incepea la vreo 15 km de podul de la Cernavoda! Era coada si pe DN3 (probabil bagati de Waze).
Banuiesc ca politia oprea traficul din cand in cand pentru a nu se face coada pe pod, pentru ca pe acolo (si vreo 4 km dupa) s-a circulat cu 60-70.

Surpriza mare a fost la podul de la Fetesti! Oprisera complet traficul spre Constanta si se mergea pe 2 benzi spre Bucuresti.
Se anunta o vara cam nasoala
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

dumbravaandrei

O da.. eu am venit super bine pe Harsova-Slobozia. Tot pe dn3 ma baga si pe mine dar am zis sa nu prind coada la bac la Ostrov...
Joi am trecut de podul de la Borcea cam in 20-30 de minute de coada. Dar erau si 2 accidente in ambuteiajul acela asa ca nu pot sa zic cat a fost de la pod sau de la ei.
Ca observatie, din 1 porsche, 1 bmw, 2 dustere si 3 motociclete parcate in statia de taxare la fetesti, nu s-a gasit nimeni sa direjeze intrarea de la 3 benzi la 1... asa ca ne-am calcat care pe care...

ddfab

Ei bine, inevitabilul s-a produs... :gaah: știți cu toții stâlpul pentru indicatorul rutier de la ieșirea din nodul Alba nord, sensul Sebes-Turda... cel aproape lipit de prima banda, ca urmare a unei proiectări inteligente a celor de la pizza și aprobarea și mai inteligenta a autorităților noastre...
Un camion s-a înfipt în el, l-a pus la pământ, camionul în flăcări... autostrada blocata, pompieri, politie, tot alaiul...spre Turda, ar fi bine sa se iese la Alba sud și pe DN pana la Alba nord... nu știu dacă sunt victime... oricum, se pare ca nu a fost nevoie de mult timp ca ce era de așteptat sa se producă, s-a și produs...din păcate...

danutzu_1069

Citește știrea publicata pe topic A10...

dr4qul4

Google Maps arata blocaj la ora asta, pe Holdea => Margina. 1h17 min pt 20 de km!
Si la Nadlac pare ceva deranj. 80-90 min (minim) la ambele vami.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Pai se pleaca spre locurile de munca.... Toti sunt disperati sa ajunga cat mai repede. D-asta se circula haotic...

elphax


oglinda prea mica , nu a vazut troliebuzul