Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

dany

#9645
Este sus si ultima grinda.Lucrau de zor ...
Am mai facut cateva foto.








Radu_A

Am fost azi pana la Craiova, excelent mi se pare acest drum expres...si calitatea asfaltului mi s-a parut ok...pe tronsonul 1 inca se lucra in anumite zone pe la 17.00 cand am trecut pe acolo

Tavi

Mulțumim de știre. La Jitaru cum este? Fără "trambulină" încă?

john_maddox

#9648
^
Este ok...in schimb dupa ce treci Dj 703C inspre Slatina, peste Paraul Plapcea Mica s-a format o trambulina(daca imi amintesc bine)

dcr965

Pe la km64, aproximativ, este. M-a aruncat bine de tot in sus, sper sa o remedieze repede.

oneLess

#9650
Acum 4 luni de la Marius, supratraversare DJ1A, Km 14+312



Cu grinzi noi vine de vineri colegul @AndreiRD , pe canalul său RD pe YT.

Șî ceva asfalt!






oneLess

#9651
Licitația CN1057287



Licitația asta este pentru pază și curățenie pe toate cele 8 perechi de parcări de pe DEx12, construite sau nu.

Cealaltă licitație PC1002551 unde erau prinse 2 perechi de spații de servicii spre concesionare pe T2 este suspendată încă!

snackhunter

Quote from: dcr965 on April 21, 2024, 08:44:39 PMPe la km64, aproximativ, este. M-a aruncat bine de tot in sus, sper sa o remedieze repede.

Confirm. La km 79 si 64 sens Pitesti -> Craiova, s-au format niste trambuline maricele.
Daca esti pe B1 si ai viteza legala, vei fi ok dar...am facut tot expresul cu 120kmh si am fost cel mai incet de pe tot traseul. Zburau pe langa mine mai ceva ca pe A2 vara. E nevoie urgenta de radare fixe.

oneLess

Grație EuroOltenia Info

Se montează grinzile la pasajul peste Centura Craiova Nord, al DEx12 Craiova - Pitești


Pare că spre strada Teilor, (din) cele 10 grinzi moștenite de la t1rema !

oneLess

Quote from: oneLess on April 21, 2024, 10:19:59 PM... supratraversare DJ1A, Km 14+312
...
Cu grinzi noi vine de vineri colegul @AndreiRD , pe canalul său RD pe YT.
Șî ceva asfalt!
...

Să punem și filmarea de vineri 19.04.2024 a colegului @AndreiRD

DEx12 Craiova - Pitesti Tronson 1 #dex12 km 19.04.2024


dany


oneLess

#9656
^ Pozele noului coleg @dany !

Mulțumiiim!










john_maddox

https://www.gazetanoua.ro/atentie-soferi-restrictii-de-circulatie-pe-drumul-expres-craiova-pitesti.html

Traficul rutier se desfăşoară restricţionat, astăzi, pe Drumul Expres Craiova-Piteşti, pentru efectuarea de lucrări de întreţinere.


Potrivit IPJ Olt, se impun restricții de circulație pe DEx12 Craiova-Pitești, județul Olt, astfel:

- în intervalul orar 09:00-14:00, pe sensul de mers Pitești-Craiova, la kilometrul 64+500 de metri, se efectuează lucrări de întreținere a părții carosabile, circulația rutieră fiind restricționată pe o bandă de circulație.

- în intervalul orar 11:00-14:00, pe sensul de mers Craiova-Pitești, la kilometrul 88, se aplică marcaje rutiere transversale rezonatoare, astfel că traficul rutier se va realiza pe DEx12, kilometrul 74+700 de metri Negreni - DN 65 Colonești. Circulația va fi restricționată total pe sensul Craiova - Pitești, între kilometrii 74+700 de metri - 88.

,,Recomandăm reducerea vitezei în zona lucrărilor, semnalizarea intenției de schimbare a benzii de circulație și evitarea manevrelor periculoase!", transmite IPJ Olt.

dany

#9658
https://imgur.com/gallery/b2vwzam

Se lucreaza la pilonii lipsa ,au iesit armaturile ...

Dex12 https://imgur.com/gallery/w1R7IN9

oneLess

#9659
^ Din pozele lui @dany !

A adăugat mai multe poze pe link-ul lui!

Mulțumiiim!

Ciudat este că nu a văzut nimeni din câte știu eu vreo foreză acolo!
O fi forat t1rema piloții ?!



Pare că sunt toate grinzile ridicate pe sensul spre T2!