Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 33 Guests are viewing this topic.

florin74


NGC

Iar mi-am aprins paie in cap. :D
Va rog sa ignorati mesajul de mai sus. Deocamdata nu este nimic interesant de spus pe forum. Revin la momentul potrivit, dar stati prin zona. ;)


anacronox

#45363
cica a fost in vizita domnul Cuc pe la dealul de la Soimus. Am cateva poze facute din masina in zona dealului:











Powered by API/PUM imgur uploader

GDPR

#45364
^Scuza-ma, dar vizita lui Cuc e o non-stire.

alexV

Quote from: anacronox on February 28, 2019, 01:40:21 PM
a fost in vizita domnul Cuc pe la dealul de la Soimus.

A constatat cat de mult s-au deteriorat lucrarile din 2017 de cand a inaugurat el acest lot?

Quest

Vizita MT & CNAIR LD3-4

De la 2:40 declaratie de presa Razvan Cuc

Macar noi pe PUM sa vorbim corect romaneste:
@ 5:22 zice dl ministru Cuc: "Umbrarescu mi-a zis ca termenul initial va fi putin devansat din cauza conditiilor meteo"  AMANAT nu devansat. A devansa inseamna a face sa se intimple mai devreme decit s-a stabilit. Umbrarescu nu poate respecta termenul stabilit, asa incit acesta este AMANAT nu devansat.

In rest, incepe un nou an de lucrari pe santierele de autostrazi, azi al Tm sint +16*C.
Common sense will get you far !

adiarc

poate face aceasta constatare,la fel de bine cum a deosebit 2 str de asfalt de 3...pe DNCB
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

gdaniel

#45368
Din cate vad, la viaductul peste CF de la Ilia pe LD3 (groapa de pe LD3) au ajuns la armarea placii de racordare.. inca un pic si vine asfaltul.

Oare ce-o mai fi in celalalt capat, la Holdea?

voicul

#45369
Nu mi-am luat destule minusuri azi, deci pot sa traduc ce zice la inceput de video.
E bine ca batea vantu si a cenzurat discutia:

- Ba! Ce p**a mea! TOT aici sunteti! N-am zis acu 2 ani ca rupt, dreg si fac si rup si desfac contracte!
- Aaaa, Ba da! (a se vedea un video de mai sus)
- Pai problema reala este ce SA mai zic eu acum?!
- Da, dar am avansat cu santierul si aproape ca-l terminam!
- Lasa santierul ca astea vin si trec. Credibilitatea mea a fost pe un varf de foreza si acu a intrat sub cota!!! Asta e problema mea reala.
 
:horse:

Eu m-am uitat la video doar ca sa vad progresul pe LD3 - care este. Sa speram ca in 3 - 4 luni ii dau drumul.

NGC

PiSi 1 si PiSi 5

Quote from: florin74 on February 26, 2019, 09:01:11 AM
Avem castigatori la Lot 1 si 5?

Pentru PiSi 1 noul termen pentru evaluarea ofertelor este 29.03.2019.

Pentru PiSi 5 noul termen pentru evaluarea ofertelor este 22.03.2019.

Vrabiutele zic ca exista sanse pentru anuntarea castigatorilor inainte de aceste termene.

Pe de alta parte, umbla vorba prin targ ca intarzierea e legata de ceva probleme in legatura cu emiterea acordului de mediu de la sfarsitul lui 2018. Poate isi mai intind si altii antenele, pentru ca sa confirmam sau infirmam asta. ;)

Ionut

Pai s-a emis. Ce probleme sa fie cu AM? :o Au gresit ceva in el sau...?!

NGC

Umbla vorba ca ar fi fost contestat, dar trebuie verificata informatia.

Ionut

Mvai, asta chiar ar fi o veste proasta. Nu vreau un nou caz LD2! E drept, spre deosebire de LD2, nu avem contracte semnate, dar aceeasi poveste cu procedura de mediu contestata. Sper sa nu fie adevarat, mai ales ca am avut de mai multe ori confirmarea de la WWF ca ei sunt OK cu ce se face pe PiSi la nivel de documentatie de mediu.

NGC

Pai na, hai sa incercam sa aflam cum sta treaba cu AM, pentru ca e clar ca ceva problema exista.