News:

API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!
Video dronă 25.05 DEx4 Tureni.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

#3585
Mda, avionul e "officially grounded" pana la sosirea unui nou acumulator, lucru pe care il preconizez sa se intample undeva pe luni. Din punctul meu de vedere, planul este urmatorul: se va efectua zborul cu prima ocazie (in functie de vreme) dupa instalarea noului acumulator. Astfel, zborul se va face cat mai repede posibil fara sa mai avansez niciun termen pentru a nu dezamagi din nou lumea de pe forumuri. Va voi anunta dupa ce am efectuat zborul si cand anume vor aparea filmuletele.

Imi cer scuze pentru toti cei nerabdatori dar asa se intampla in aviatie, sunt 1000000 de variabile care iti pot da planurile peste cap. Sunt si eu cel putin la fel de dezamagit ca si voi, mai ales cum Claudiu de pe SSC spunea ca se lucreaza in draci iar avansul fata de ultima filmare e destul de mare.

Sa speram ca voi veni cu filmarile cat mai repede...

lautaxi


udar

#3587
cateva poze de astazi de la legatura centura lugoj-A1
se vede bine ca si la aceasta legatura a fost si este de lucru serios
poze facute aici.
















:cheers:

Ionut

@Eurocopter: man stai linistit, nu trebuie sa-ti ceri scuze, cred ca toata lumea intelege complexitatea unui zbor, chiar si cu un ultra-usor. Cel mai important este ca TU esti OK! Bine ca nu s-a intamplat ceva in zbor... Chiar nu e nicio problema, vezi acolo linistit de avion sa fie bine si sa zbori in siguranta, nu te grabeste nimeni! :) Autostrada nu pleaca nicaieri, asta sa fie problema - sa lucreze ei prea repede si sa o deschida inainte sa zbori tu. :lol:

@udar: multumim pentru efort! Cred ca e prima data cand vedem poze de pe drumul de legatura A1-Centura Lugoj. :cheers: Primii km de autostrada din Coridorul IV-sud. :) Bun bun. :D

nenea_hartia

Quote from: Ionut on September 26, 2012, 09:18:07 PM
@udar: multumim pentru efort! Cred ca e prima data cand vedem poze de pe drumul de legatura A1-Centura Lugoj. :cheers: Primii km de autostrada din Coridorul IV-sud. :) Bun bun. :D
Nu e prima dată. Au mai pus radutm şi udar. :)

@adrian!, ciprebbe, Eurocopter, Ionut & udar:  :cheers: :cheers: :cheers:

radutm

cont inchis

nenea_hartia

^ Pentru cine nu ştie, e vorba de Orăştie-Sibiu Lotul 3.
Mulţumesc pentru foto. :)

BoGDaN

Deva-Orastie mi se pare o autostrada destul de grea ca volum de munca. Strabag si Straco fac o treaba buna, dar trebuie sa se integreze in timp. Pe de alta parta ma bucur ca zvonurile sunt "debunked" asa ca nu pot sa sper decat la mai bine.
@udar multumesc pentru poze.
Sper sa traga ca lumea, termenul de aprilie 2013 pare imposibil.

Sfantu

eu sper sincer ca nu se vor grabi aiurea si vor face lucrarea de calitate in dauna timpului. pana una alta tronsonul nadlac sibiu e mai mult dinte gaura pauza lipsa asa ca nu e o nevoie asa urgenta sa termine in aprilie...  altfel vedel probleme de calitate ca pe arad tim :(  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

iuli

Multumesc de poze baieti!
Poate azi fac rost de noutati de pe lot 1 Timisoara - Lugoj
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Si din partea mea  :cheers: pentru update-uri.

@ iuli, avand in vedere colaborarea fructuoasa de pana acum, te asteptam cu imagini in exclusivitate de la momentul deschiderii circulatiei :)

iuli

Sper sa ajung. Planuri de a mai ajunge pe acolo am de vreo saptamana dar nojl program de la job nu mi-a mai permis sa revin cu news de pe front.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

#3597
^^
O sursa credibila mi-a spus ca o varianta de deschidere era pentru maine, intrucat 30 este duminica. Insa nu era batuta in cuie data de maine. Probabil se va face o inagurare cu oficialitati si atunci e in functie de programul celor de la Bucuresti. 

Intre timp am trecut din nou pe la nodul de la Giarmata si pe teren lucrurile se confirma. Se asfalta sensul giratoriu dinspre Timisoara iar cel dinspre Lipova era deja asfaltat si se amenajau bordurile. Nodul propriu-zis era in lucru peste tot si era o forfota cum nu am mai vazut (semn ca sunt pe ultima suta). Cateva poze din mers:

Asfaltarea sensului giratoriu dinspre Timisoara:


Amenajari pe marginea bretelelor:




Dinspre Lipova:



Sensul giratoriu dinspre Lipova:



Din nou la sensul giratoriu dinspre Timisoara:


Scuze de calitatea foto, sunt facute din mers.

LE: legatura dintre cele doua tronsoane:

[

cont inchis

Sfantu

am o intrebare/curiozitate
dealurile dintre bretele sunt si ele expropriate si in propiretate statului/parte a autostrazii ? daca da, au de gand sa le impadureasca puna verdeata etc ?

PS: NICE PICS
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

sebba

sa-i dea drumu odata ca se face atata tevatura ptr un chistoc de asfalt de zici ca lansam sateliti pe marte
daca s-ar fi facut acelasi tamtam la casa poporului, cu pastrarea proportiiei, 50% din internet ar fi vorbit doar despre asta
pe pariu ca or sa se umfle si astia in pene ca au facut si au dres (politicienii adica)

multumesc si eu ptr updates
Sailing away! S/Y Haimana