[TM] Drum legatura Autostrada A1-DN69 zona Timisoara Nord

Started by NGC, July 18, 2017, 07:46:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Archi


Am filmat astazi intre 15 si 18. Activitate slaba


Archi


Lau

După rezilierea contractului pe Centura Sud, urmează drumul express de legătură cu autostrada?

iuli

Astia macar mai misca ceva, dupa ce au zis ca s-au deblocat toate lucrurile pe care le contestau. Oricum nu o sa vedem ceva progres pana prin primavara.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Lau

Totusi, e vreme de primavara... nu ar trebui sa lucreze cineva?!?


Archi

Am mai tot trecut prin zona in speranta ca poate vad miscare si scot drona de la naftalina insa inca nimic. E si greu de filmat in perioada asta, plin de noroi pe drumurile agricole din zona. O sa incerc totusi o filmare in zonele mai accesibile sa vad daca avem santier complet abandonat sau macar mai avem ceva echipe in teren.

iuli

Am trecut si eu zilele astea prin zona dar e inghetat momentan totul, si la propriu si la figurat. Nu cred ca merita efortul inca. Probabil mai la primavara sau mai la dezghet sa merite sa iesi la plimbare.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

reed


bogdymol

Am trecut azi pe A1 Arad-Timisoara, in jur de ora 17.

In poza pusa de reed e o pila cu armatura la vedere. Astazi era pus deja cofrajul pe zona respectiva si erau muncitori si utilaje care munceau cu spor.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Lau

Doamne ajută, poate în sfârșit scapă și Timișoara de blestemul legăturilor penibile la autostradă!
Să sperăm că vom circula pe acest drum în 2-3 ani...

iuli

QuoteGrindeanu, ultimul avertisment pentru italienii de la Todini care lucrează pe legătura Timișoarei la Autostrada 1 : în primele trei luni din 2023 au avansat doar 2 %. Nu vreau să reziliez contractul, dar nici să fim luați de proști

Sursa: economedia.ro
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Update de pe santier: totul e inghetat. Nu mai exista niciun utilaj sau muncitor la zona nodului cu A1. Doar un paznic intr-o ghereta. Desi a fost vreme frumoasa de vreo luna nu mai exista miscare si ne indreptam spre o reziliere si probabil o noua licitatie pe la toamna. Deci pana la anul nu cred ca vom vedea nicio noutate.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Lau

Chiar sper sa nu fie cazul, insa pare un fel de sabotaj la adresa Timisoarei. Drumul vechi spre autostrada, drumul nou, centura... totul dezastru.
Sincer acuma, cum sa alegi asa un contructor praf pentru un proiect asa important pentru zona?!?