News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 44 Guests are viewing this topic.

ovicor

   Ionut, cred c-ai vrut sa scrii Pisi 1 si Pisi 5 ?!?

Quest

Common sense will get you far !

dorum

stai sa vedem si dincolo daca trece... aici a trecut :)

alecu26

Ziua mare a venit.

NGC? Avem ofertanti la lotul 5?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Lvs_tm

#36604
Quote from: dorum on October 25, 2017, 11:22:52 AM
stai sa vedem si dincolo daca trece... aici a trecut :)

Trece, trece.


NGC

Quote from: alecu26 on October 25, 2017, 11:51:11 AM
Ziua mare a venit.

NGC? Avem ofertanti la lotul 5?

Mi s-a stricat echipamentul de calatorit in timp. :lol:

Deocamdata PiSi 1 are inca termen maine, iar PiSi 5 are inca termen poimaine.

Foarte rar trec pe forum zvonuri neconfirmate, dar de data aceasta voi face o exceptie si voi trece zvonul ca se va forta deschiderea ofertelor, mergand pe rationamentul de respingere de catre CNSC a celor 2 contestatii STRABAG.

Va tin la curent.

alecu26

Ramasesem cu impresia ca totul e consecutiv.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

jorgensen

Am si eu doua poze de la Soimus.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


dr4qul4

tirul trece si mai ramane si minim 1m pana la grinda.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Lvs_tm

E gabarit de 5.50 m, cred. Tir-ul are 4.00 m, daca nu ma insel, plus 1.50 m aproximativ distanta pana la grinda.

rocklee

sau montat 5 grinzi la soimus ...la dealul cu lilieci nici o miscare cu privire la grinzi....imaginile sunt cam ne clare le-am facut pe fuga seara si in miscare ... :( :(



(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


ciprinel

Felicitari tuturor pentru pozele postate. Ma gandeam ca rocklee n-are sa stea acasa vazand primele poze postate de colegi. Cred ca-n 2 saptamani sunt toate sus.

cristi5

Quote from: patratel_ro on October 23, 2017, 09:47:21 PM
De ce nu au inceput si la breteaua spre autostrada? Nu era mai usor sa inceapa 8-10 m pana nu e giratoriul sub trafic?

Nu gasesc acum poza (lui rocklee?) facuta de la nivelul pasajului, fix de-a lungul lui. Acolo se vede ca giratoriul e inclinat spre est (Ohaba) fata de pasaj, plus ca breteaua coboara.

Sigur ca era (si inca este) posibil dar era o sapatura, cei 10m nu ar fi fost la cota de acum.

stangabriel

Da, am observat si eu inclinarea giratoriului, este normal sa fie asa? nu va fi periculos ?

Oricum, acum am vazut de fapt cat de mult vor trebui sa excaveze, debleul va fi gigant. Sa inteleg ca este e motivul pentru care nu prea au mai facut nimic la structura intre ecoduct si DN.