Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 8 Guests are viewing this topic.

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Tavi


Ionut

E telefonata rau de tot, evident. Dar na, acum sa vedem. Ar fi culmea sa nu fie Vinci. Si cand anunta poate zic si conditiile - cat timp au sa vina cu banii, cand incep lucrarile, costuri... cat mai multe detalii!

Tavi

Si atunci sa-l vedem si pe Sova si cu cortu' lui, spaima defileului! :)


bogdymol

Pe Romania TV e acum stirea cu castigatorul PPP-ului Comarnic-Brasov: Vinci - Aktor - Strabag, 1.2 miliarde €.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

#2406
Vezi daca zic detalii! :D
Ah, intrebare: presupun ca nu vor fi contestatii... nu? Teoretic nu vor fi... dar practic cred ca se poate.

AFC

"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

msamoila

#2408
Quote from: florin74 on December 19, 2013, 02:06:14 PM
Quote from: Tavi on December 19, 2013, 01:54:37 PM
Si atunci sa-l vedem si pe Sova si cu cortu' lui, spaima defileului! :)
Sova, cumparati un cort si gata, la treaba!!!!

Eu propun sa facem cheta daca n-are saracu bani de cort si sa ii luam unul ...numa sa faca autostrada asta odata..si pe celelate incepute si suspendate/neterminate/contestate/ firme falimentate ...etc :)

davyl

E o zi mare zi azi! Bine ca au stabilit castigatorul. Nu e o supriza pentru mine ca o sa fie Vinci - Aktor - Strabag...

Tavi

VAS .. Ce surpriza! Nu ma asteptam  :lol:

dr4qul4

Era culmea sa castige imbecilio o austostrada montana cand ei nu au fost in stare sa-si termine lotul. Nu cred ca vor face contestatii, suma de 1,2 mld mi se pare mica, iar daca vor depune vreo contestatie vor fi penalizati drastic pentru orice greseala pe lotul 3.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

florin74

Quote from: dr4qul4 on December 19, 2013, 02:44:30 PM
Era culmea sa castige imbecilio o austostrada montana cand ei nu au fost in stare sa-si termine lotul. Nu cred ca vor face contestatii, suma de 1,2 mld mi se pare mica, iar daca vor depune vreo contestatie vor fi penalizati drastic pentru orice greseala pe lotul 3.

Aici vad ca sunt vehiculate alte sume 2 mld euro. Cred ca e prins si costul cu finantarea

http://www.pesurse.ro/2013/12/19/victor-ponta-a-anunat-cine-va-construi-autostrada-/

Martin

Salutare,

are cineva cumva un fisier kmz (google earth) cu traseul exact al A3 in zona Rasnov - Cristian - Ghimbav?

ms mult,
Martin

Goldmund