Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Europiu

Pe langa laudele si multumirile binemeritate, as vrea sa adaug, Cipri, o multumire in plus pentru backgroundul sonor!

Pentru cei rezidenti in Germania, cel mai enervant mesaj posibil este "this video cannot be watched in your country because it contains music... bla-bla-bla". Asa ca, mii de multumiri! :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

rocklee

felicitari ciprebbe ..super filmare ... :cheers:

akacrys

felicitari @ciprebbe :gj:, o filmare calitativa.. Nu pot sa cred cat de aproape sunt casele oamenilor (incepand cu min 1:00) de autostrada.. Ma intreb totusi cu toate panourile fonoabsorbante, o sa se poate odihni noaptea oamenii aceia?

vancouver

WOW WOW WOW, CEA MAI TARE FILMARE !!!! ciprebbe multumim.

WOW WOW WOW, UMB cea mai tare firma. UMB multumim.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

danutzu_1069

Categoric UMB sunt meseriasi in ceeace fac!
Fara discutii!
Nici nu zici ca acolo unde este debleul ala imens a fost deal intreg!
Lucrare de arta in adevaratul sens al cuvantului.

Granata06

Pentru ca si firmele romanesti pot construi autostrazi!

TibiV

#7566
Pana si sistemul de drenaj impresioneaza in imagini si se vede ca a fost minutios gandit...
Problema va fi intretinerea lui...
La minutul 6:45 si la 8:25 sunt doua locuri critice din acest punct de vedere. Daca acolo se colmateaza va fi deranj mare la urmatoarea ploaie puternica.

PS
In mod clar drona este foarte silentioasa.
Nici un muncitor nu a ridicat capul, desi catorva li se vad fetele foarte clar, atat de aproape a fost drona...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Europiu

Quote from: ciprebbe on October 07, 2015, 08:41:42 PM

Nu exista continuare din pacate

Mi-e teama ca restul comunitatii se astepta (asteapta) sa mai faci o tura si pe partea cealalta!  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Zimox

Super filmare Cipri...cei drept eu cautam in pagina si ''Partea 2''  :lol: :lol:
felicitari pentru ''deranj'
!

SILVIUFG

Ciprebbe ne-ai clatit ochii cu filmarea asta!!! Sper sa nu se supere Eurocopter pe noi.....  :-[ Cum lucreaza UMB.... Daca s-ar putea face un videoclip in paralel cu debleele acelea ,,desenate" de UMB si ,,operele de arta" de pe lotul 3 Sibiu-Orastie. Si distribuit in tot internetul. Sa vada romanii cum stie sa lucreze o firma romaneasca si cum nenorocesc altii. Spun asta cu mahnire in suflet pentru ca atunci cand s-a anuntat intrarea in insolventa a firmei Straco toti comentau pe net cu mare bucurie ca am mai scapat de o firma de hoti, o firma care a facut lucrari de mantuiala etc.... Am circulat de cateva ori pe lotul Straco intre Cunta si Sebes si mie mi se pare ca au lucrat bine.

alexa_adrian2001

Multumim pentru filmare! Cred ca e cel mai fain video ce am vazut pana acum de la un santier de autostrada. Cu drona poti sa vezi mult mai in detaliu ;)
Oare cum se procedeaza? Prinde semnal drona pe o asa lunga distanta?

dorum

te deplasezi si tu cu radiocomanda la sol, astfel incat distanta dintre tine si drona sa ramana in marja de siguranta

alin_simeriaveche


AFC

Super filmare, felicitari @ciprebbe tie si anonimilor ce au ajutat la prelucrare. Este de departe cea mai frumoasa filmare pe care am vazut-o eu pana acum si dovedeste inca o data ca UMB e firma serioasa. Modul cum au abordat lucrarea, calitatea lucrarilor si atentia la detalii ii recomanda ca fiind printre cei mai buni daca nu cei mai buni din tara. Eu sustin fara rezerve capitalul autohton pentru ca in final acesta echilibreaza economia si o poate feri de socuri. :gj: :cheers:
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Eurocopter

#7574
Quote from: SILVIUFG on October 08, 2015, 08:57:22 AM
Sper sa nu se supere Eurocopter pe noi..... 

Cum sa se supere?  :) Am fost sustinator de la inceput a filmarii cu drona si e superb ceea ce a iesit. Chiar mi se pare mai potrivita drona pe loturile scurte de pana in 10km, evident, daca avem acces pe santier si masina de teren. Incercam ca pana la primavara sa dispunem si noi de o drona.