News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 40 Guests are viewing this topic.

oneLess

#60690
3^



Din Vizita domnului Scriosteanu pe Autostrada Sibiu-Pitesti sectiunea 5.

Video republicat de Infrastructura Romania, dar ... bla bla bla povești restul



alecu26

Ca sa intelegem cat e de mare si mult de lucru e si dupa sapatura efectiva: in Polonia de abia acum se deschide tunelul la care au fost utilajele si echipa.
Drumurile noastre POATE;

DragosC

Daca termina anul asta pana la Curtea de Arges, presupun ca toti cei care vor merge catre Sibiu o vor lua pe DN 73C pana la Ramnicu Valcea si apoi pe DN7 ?
Nu spera si nu ai teama

a.l.x

#60693
Autostrada cu tuneluri în șantier la Holdea. În sfârșit


Imagini din dronă


Mulțumim Virtual Press !

FakeML

#60694
Am incercat sa-mi dau seama pe unde au ajuns cei de la PORR cu tunelurile.
Asa mi-a iesit mie. La sf lunii Mai/ inceput de Iunie cred cred ca ar trebui sa ajunga cu Daniela la pasajul mare dintre cele 2 fire.
Daniela : 580m
Alina: 430m




Powered by API/PUM imgur uploader

Vlad94

Zicea @tom_sawyer ca la Momaia va dura 2 ani sapatura, 1 an camasuiala si pana la 6 luni instalarea de echipamente. Oare cat am castiga la Holdea daca s-ar prioritiza intai un tub si apoi celelalalt?

TibiV

Tot de la Virtual Press: Șantierul Autostrada cu Tuneluri, Holdea - Margina, imagini aeriene

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

tom_sawyer

Quote from: Ionut on July 03, 2019, 11:28:10 AMProfilul longitudinal - calea 1.

Evident, plansele astea sunt orientative... sunt "la limita", cat sa poata oferta constructorii.

Quote from: Archi on April 21, 2024, 01:47:19 PMStructural, daca nu s-a schimbat ceva prin Proiectul Tehnic, vom avea 6 tuneluri forate (3 tuneluri duble). Tunelul mare, de 2 km este de fapt un tunel forat de 1km urmat de 400-500 de metri de cut and cover urmat de alti 500 de metri de tunel forat.

Cu 4 seturi de utilaje probabil 2 se vor folosi pentru forajul segmentului de ~1km iar celelalte 2 se vor folosi pe rand la celelalte 2 tuneluri forate, care insumeaza impreuna 1 km si ceva.

Sunt curios cum va aborda UMB sectiunea cut and cover si daca la final va fi vizibil pargungand tunelul ca s-a folosit alta metoda pe ~500 de metri

Quote from: rocklee on April 19, 2024, 12:33:13 AM(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



În poze vedem: 5 utilaje Putzmeister, 3 utilaje Epiroc și 5 excavatoare Volvo.