News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

IlisescuV

Quote from: Granata06 on June 15, 2017, 09:53:16 AM


Oare cum a judecat proiectantul acestei supraarmari conlucrarea betonului cu armatura avand in vedere faptul ca betonul abia are pe unde sa fie turnat. Am impresia ca se baga otel beton la greu fara o justificare concreta.

Asta e o supraarmare nu grosolana ci dea dreptul idioata. Nici nu stiu cum au bagat toate barele acolo. Asta e deja otel cu ceva beton si nu mai e beton armat.

paulmare

Oare nu sunt doar niste retzele asamblate intr-un atelier si depozitate cu ceva distantiere intre ele ? si noi ne minunam cum naiba sa pui asa ceva in opera si pe unde mai ramane loc de beton si bagat vibratoare etc 


Iceman

Pe mine ma enerveaza cei de pe lotul 2 ..Aktor...Nu inteleg cum pot sa toarne betonul la culeii...Pana la bancheta cuzinetilor, in rest totul pare abndonat pe fiecare structura....Asa ceva nu vezi la UMB ...Cand vezi o culee turnata o vezi in totalitate..Lotul 2 Aktor totul pare haotic...

ciprebbe

Ai fost prin Grecia?  ..... :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

gdo

Foarte bune si interesante articolele celor de la Unirea. Felicitari!

Iceman

Nu Ciprebbe......Dar anul asta imi este in plan...Oare o sa am o surpriza?... :)

alecu26

Momentan este haos la altor cu producția și montajul de grinzi. Așa ca o sa mai vedem mult și bine structurile tot așa.
Dacă nici structura metalica la podul peste mures nu e comandata....sunt mâncați. 
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

voyageros

pe L4 in nod Turda se lucra in draci azi, am trecut de cateva ori si era o miscare generala. In cea mai mare parte din cate am vazut asfaltau la greu. Oricum in orice parte intorceai capul in nod cineva/ceva lucra

NGC

Hai sa va zic o vorba buna pentru ST1. :D

MT a lansat azi "Proiectul de HOTĂRÂRE a Guvernului privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată situate pe amplasamentul suplimentar care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Sebeş – Turda" - Lot 1 Secţiunea B, km 14+000 - km 17+000".

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/1593-hg15062017dirtac

TibiV

Sunt curios cand va avea loc urmatoarea sedinta de Guvern in care sa fie aprobata HG....  >:(

Basca multe alte HG legate de infrastructura...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

Acum repede cat sunt in preaviz :)

ddfab

Quote from: paulmare on June 15, 2017, 07:20:00 PM
Oare nu sunt doar niste retzele asamblate intr-un atelier si depozitate cu ceva distantiere intre ele ? si noi ne minunam cum naiba sa pui asa ceva in opera si pe unde mai ramane loc de beton si bagat vibratoare etc


nu,nu. este armatura de la culeea sebes a podului peste ampoi.

in alta ordine de idei, pe lotul 2, pe teren perfect plat, in spatele albalact Oiejdea, se pare ca au nevoie de imbunatatire a terasamentului. de dimineata, asteptau aici 4 camioane cu ciment.





ddfab

putin mai tarziu...
no acuma-mi place... :D









NGC

Scriu doar aici pentru ca in rest nu are rost.
Am actualizat sinteza platilor, dar veti fi dezamagiti.