Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Ionut


NGC

Am mai discutat problema incepand de aici si continuand si pe pagina urmatoare.
Depinde cum "interpretam" legea. ;)

alinuttt

Și totuși când se semnează? Ce așteaptă? Chiar vor să fie la limită cu ACul?

voicul

... sau chiar sa treaca de valabilitatea lui si sa trebuiasca sa faca altul si etc. si mai mult etc.

Vedem cum se alinieaza astrele ...

pentium10

A ajuns o poza la mine acum 2-3 zile, dar sursa de atunci nu raspunde pt detalii
Cred ca e de la capatul lotului Astaldi

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ionut

#22790
Este podul peste Mures de la vest de Ludus (zona Gheja). Poza e facuta dinspre nodul Chetani spre Iernut/spre est. Ma enervez la culme cand vad rampele astea IMENSE. Pentru ca... optimizare. Pentru ca nu puteau sa mai faca 1-2 randuri de pile sa aiba o rampa de dimensiune normala. Stau si baga terasament pana le iese pe nas. FMM de proiectanti si de beneficiar cretin care nu e in stare sa dea un pret decent la licitatii.

Ca nu mai bine facem noi intretinere jdemii de ani la terasamentele alea (trambuline, ravenari, poate chiar alunecari) in loc sa avem un pod normal?! Nu mai pot cu covrigu' si cu ineptii astia!

ciprebbe

Iar aici, culmea e ca dadeau la 80m in deal :))). E mai ieftin asa decat inca 16 grinzi si 4 pile :)  "Pretul cel mai mic"
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

GDPR

Referitor la valabilitatea AC, daca se emit anunturile de incepere a lucrarilor pana pe 27.04, autorizatia ramane in continuare valabila pe perioada autorizata de executie.

paullie

Quote from: Ionut on April 03, 2020, 05:52:44 PMMa enervez la culme cand vad rampele astea IMENSE. Pentru ca... optimizare.
Lasa Boss ne scoatem pârleala pe DX12 la balta Milcov.

horatiu.cosma

Ce treabă are una cu alta  ????

paullie

Incercam si eu o ironie la adresa unora. (CCnair, proiectanti, amatori de SF, etc)

ludus

Mega umplutura de la Luduș-Gheja, capăt lot Astaldi, aproape de final.



Powered by API/PUM imgur uploader
T. Luduș

ludus

Poza e din aceasta dimineață. La acea ora ajung muncitorii pe șantier.
T. Luduș

ludus

T. Luduș

SorinMS