Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

Sorin62

^^
Cred că o variantă mai bună ar fi organizarea unui concurs pentru o soluție de arhitectură (peisagistică) care să înglobeze acea grindă.
Asta după ce vedem cum se adună zăpada la primul viscol...

alexandruduma

Quote from: voicul on September 24, 2018, 09:25:02 AM
Santier sigur e in partea cealalta, dupa Campia.  :)

Da filmarea ... unde e filmarea?

Filmarile... ca sunt 3. Drona pod, de la bord pod si de la bord muzeul tur-retur  :)

pentium10

pai deja este, ca este si instalatie de iluminat artistic doar pentru "arta stradala"
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

alexandruduma

Quote from: Sorin62 on September 24, 2018, 10:14:22 AM
^^
Cred că o variantă mai bună ar fi organizarea unui concurs pentru o soluție de arhitectură (peisagistică) care să înglobeze acea grindă.
Asta după ce vedem cum se adună zăpada la primul viscol...

Trebuiau sa-si mute rahatul, nu sa-l impodobeasca :lol: Tot bani se cheltuiesc in ambele spete... dar nu are rost sa mai pierdem vreme cu asta, a ramas acolo si asta e.

thinker

#17899
trebuie studiu de prefezabilitate, fezabilitate, ridicat licitatia in SICAP, licitatie, castigatori, contestatii :lol:

Asa una doua concurs...

Sa inaugureze autostrazi , sa avem sute de grinzi prin mii de noduri, si atunci gasim o solutie comuna, in caz ca masinile mai folosesc sosele.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

Ciprianul

Stiu ca poare sa mai discutat. Ce se mai stie de Suplac - Bors?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ionut

Tot intrebati despre Suplacu-Bors... vedeti stadiul in linkul din semnatura mea.
Adica aici in tabel.

Si tineti minte linkul! :) Nu mai intrebati la fiecare cateva zile. Mai dureaza mult si bine.

ladposta

#17902
Quote from: Vlad94 on September 24, 2018, 10:02:46 AM
Poate pune cineva o poza cu grinda discutata de la Gilau? Mor de curiozitate :)

chiar nu vreau sa fiu rau, ca toti suntem incepatori odata, dar chiar ieri dimineata/amiaza, adica pe 23 septembrie, au fost postate mai multe poze de la pod A3 Gilau, printre care si 4-5 cu grinda amintita.

Ca un fapt divers este, in acest moment, si primul link de sub News in coltul din dreapta sus (vizibil doar pe desktop am inteles).

Un pic de scroll-up chiar nu strica cateodata, si asa poate nu vei muri de curiozitate.

In rest, o zi placuta in continuare, si un timp cat mai constructiv pe acest forum.

Cristi N

Cred ca se poate scapa de grinda respectiva incadrand lucrarile la ecologizare santier. E clar ca a aparut acolo ca urmare a lucrarilor la pod.  :D

Vlad94

Ar fi fain sa o ia API pentru un viitor muzeu al urmaririi lucrarilor de infrastructura.

carutasul

nu se pot uploada grinzi pe forum :)

ciprebbe

Quote from: alexandruduma on September 24, 2018, 10:20:06 AM
Filmarile... ca sunt 3. Drona pod, de la bord pod si de la bord muzeul tur-retur  :)

Eu zic sa te grabesti  ca nu sunt doar 3 :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dunmaty

Grinda aia nu se poate folosi pentru o trecere pietonala "deluxe" peste un rau prin vreun sat de prin zona?  In locul unui podet de lemn, ce sta sa cada?
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care jumatate!

__dir

^ Pai si pentru aia trebuie licitatie pentru ridicare, deplasare si instalare , plus contestatiile aferente, adica vreo 2-3 ani.

Earthchild

Mai degraba ar trebui ridicata in pozitie verticala si intitulata monumentul neputintei CNAIR.