Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 57 Guests are viewing this topic.

pentium10

#33375
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

pentium10

#33376
Fin.

Santierul arata destul de bine. Au recuperat din zonele cu probleme. La limita dar pare sa fie in grafic sa fie finalizat anul acesta. Dar fiind vorba ca urmeaza ultimele luni, unde multi subcontractori vor face treaba, trebuie sa se lege snur multe sa iasa bine. Speram surprize neplacute nu vor aparea.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

carutasul

aștept cu nerăbdare pentru că va fi prima dintre "găuri" care va fi astupată. În felul ăsta mai multe orașe importante din Transilvania o să fie legate pe autostradă; Timișoara mai are de așteptat dar oricum e mai aproape de ele. După asta sperăm la A0 sud, apoi legătura spre Timișoara și în final, cireașa de pe tort, Pitești-Sibiu :) Între timp o să se mai completeze din puzzle și prin alte părți și o să mai fie și altele de așteptat... nu se închide forumul prea curând :)

Ionut

Până la cireașa de pe tort mai trebuie să mâncăm multă mămăligă.

Hâc! Pardon.

rocklee

Speranța moare ultima.... :D
Fain fotoreportaj...multumim  :)  8)

carutasul

ei, așa și pentru "tunelele pentru urși" ne trebuie mămăligă pentru câțiva ani, dar asta e, așteptăm din 1918, ce mai contează la scara istoriei un sac de mălai :)
E bine că începe încetul cu încetul să se întregească rețeaua pentru ca "mia de km" chiar să aibă sens. Prin deschiderea recentă cu care s-a făcut mia tocmai au apărut încă două "goluri" din care cel către Oradea ar putea fi și el astupat destul de repede cu un pic de atenție...

Raducu Popa

#33381


reed

La zidurile alea de sprijin de la minutul 4 ceva nu e in regula.Inca țin pământ contra pilonilor forați.

florin74

Cred ca au mai bagat un rand. Parca a fost o foreza pe acolo in ultima luna.....

horatiu.cosma

Da, se vede că pe o bucată au venit și cu al doilea rând de coloane în spatele zidului inițial, se văd capetele piloților descoperiți. Și mai suplimentează și cu ancore. Și în PT-ul Maltauro dealul acela nu arăta prea bine. Mă mir că a stat la locul lui (cel puțin la vedere, din dronă) până acum.

Cristian 74

Marcu Company a venit la locul faptei...



rota

nu vad eu bine sau toată lumea poartă cască de protecție?  :o  8)
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

danutzu_1069

^ Asta vroiam sa remarc si eu....
 :o