News:

Hristos a Înviat!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

clau

Pod sau viaduct ce o fi... Problema e ca nu stim nimic de situatia lui... Dar pare ca nu va fi gata anul asta...

Ciprianul

Oare el stie ce vorbeste? A trecut deja cred acele 30 de zile demult si nu e nici o miscare in teren.

http://www.capital.ro/costescu-in-30-de-zile-vom-avea-muncitori-si-utilaje-pe-santierul-suplacu-de-barcau-bors.html

Pacat de acel viaduct de la Suplac care sta asa de ceva ani deja si nu e folosit....abia astept sa ajung in tara saptamana viitoare sa ajung in zona sa le aratam celor responsabili ca suntem cu ochii pe ei.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

clau

Zicea 15 martie... o sa vedem utilaje pe Supla Bors... Hai sa le numaram azi 16 martie... >:(

horatiu.cosma

Am discutat azi cu cineva de la Consinit. Chiar atunci iesise de la o sedinta la CNADNR in care au avut loc discutii despre proiectul tehnic revizuit. Corsan a trimis un proiect tehnic la CNADNR de ceva vreme, CNADNR a avut obiectii si comentarii, iar azi s-a discutat pe baza lor. Ei sunt optimisti ca varianta revizuita va fi aprobata. Sunt in intarziere, dar au in plan sa accelereze unele etape pentru a reduce din intarziere. Inca nu exista utilaje pe lot. Nu mi s-a spus concret, dar am o vaga banuiala ca nu o sa creasca viteza exponential nici daca se aproba PT-ul. Miscare in teren = avans, cam asta inteleg.

Am primit acceptul sa intram pe santier, mai putin organizarea de santier si depozitele de materiale.

bridge

Quote from: horatiu.cosma on March 16, 2016, 03:55:29 PM

Am primit acceptul sa intram pe santier, mai putin organizarea de santier ...

?!  :explode:

horatiu.cosma

Stai linistit @bridge, nu trebuie sa intram fizic ca sa vedem ceva ;).

Ciprianul

#8931
O sa intram la Salard unde e acel depozit enorm de materiale. Tare mie ca nu vom vedea în graba miscare
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Ionut

E normal sa nu iti dea voie in organizarea de santier... au si ei tot felul de lucruri pe-acolo. Pana la urma ce sa vedem acolo in afara, eventual, de felul in care se mobilizeaza. Dar asta se poate vedea si de-afara, din drona sau din avion. Ma bucur ca am primit acceptul, bravo Horatiu!

clau

Big like Horatiu ... Abia astept sa merg pe santier dar sa inceapa odata...

Ciprianul

@horatiu drona avem deja....timp bun sa fie
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

alecu26

da, cu organizarea de santier o inteleg. Nici nu banuiti cat de inventivi si organizati sunt hotii zilele astea. Le-ai oferi pe tava informatii ce unde cat.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bridge

Quote from: horatiu.cosma on March 16, 2016, 04:05:02 PM
Stai linistit @bridge, nu trebuie sa intram fizic ca sa vedem ceva ;).
Nici nu o sa aveti unde intra pentru ca n-au nimic acolo .

Ciprianul

Au @bridge au foarte multe materiale si container si scule iar la Salard sunt munti de materiale
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ciprianul

Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.