[B] Splaiul Independentei-Ciurel-Autostrada A1

Started by Ionut, January 12, 2012, 04:07:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

Nu poate fi trecut din administrarea PMB in cea a CNADR si sa fie declarat obiectiv de interes national si atunci s-a dus pe pluta ala cu procesul lui cu tot?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

AdrianB1

Nu e chiar asa simplu, e pe teritoriul municipiului Bucuresti si nu e tocmai un DN care trece printr-un sat; de asemenea chiar si asa tot e nevoie de autorizatii si avize, aceleasi.

TibiV

@iuli

La solutia asta m-am gandit si eu, dar nu pentru strapungerea Ciurel, ci pentru pasajul de la Doamna Ghica peste Colentina, care s-ar puea face (pe modelul DN1 intre Baneasa si DNCB) din simplul motiv ca de fapt Colentina este... DN2 ! :)
(Si Calea Mosilor este tot DN2, chiar si Mosilor vechi... Sa vezi DN2-ul acolo unde nu e loc intre sina de tramvai si trotuar nici macar pentru o bicicleta... :lol: )

Splaiul nu este insa nici un DN...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Gendan

Stau in Regie. Zilele astea mai calde, au iesit la lucru. Au mai ridicat armatura la pilonul sudic, cel nordic cred ca era acoperit pentru conservare acum cateva zile. Pacat ca se strica iar vremea  :D
[offtopic] E tragi-comica situatia cu podul asta. Il vad in fiecare dimineata si seara. Cel mai enervant e ca atunci cand chiar lucreaza, se pot misca bine [/offtopic]

adiarc

Lucrează,deși avem o hotarare judecătorească de,demolare ?.....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dani

E posibil oare sa se fi judecat prima autorizatie de constructie, aia contestata initial?
Si acum sa se lucreze pe baza celei de-a doua autorizatii de constructie, cea eliberata legal...

VictorC

#156





AFC

^ Victor, nu se vad pozele, vezi daca ai pus link-urile corect.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

VictorC

^Nici acum? La mine se vad ok. Sunt linkurile direct din cloud-ul Google.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Nup, nu se vad nici daca iau link-ul si il copiez in alt tab.

VictorC

Interesant  :) La unii se vad, la altii nu. Am verificat si eu in birou la colegi. Unii vad, altii nu. Nu-mi dau seama care e problema. Pe SSC, spre exemplu, niciodata nu am avut problema sa "citez" pozele mele din Google Photos.


TibiV

#163
Acum nu le mai vad nici eu !.... :o

PS
Au disparut si de pe mobil... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

ai pus de pe google. Nu merge direct link de pe google drive, iar de pe photos..doar celor logati cu user de gmail si doar daca ai dat share public!
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024