Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

prom

Am fost pe DN73 in week-end, zona Azvi -Straco , sector BV - C-lung. Nu am vazut nici un muncitor desi citisem ca dupa sarbatori ar tre sa reia lucrarile. Trist  :(
Partea "buna" e ca gropile intre cristian - rasnov , si pe raza localitatilor dambovicioara si rucar, au fost remediate. Atentie mare totusi in zona Fundata , Fundatica, in curbe gropi f adanci. Nu recomand traseul noaptea sau pe ploaie.

Ionut

@NGC - am in tabelul magic de centuri proiectul de la Giurgiu - DN5 km 60+500 - Centură - Pod Prieteniei km 61+400. Nu gasesc numarul de licitatie in SEAP in sinteza platilor de la tine. Ai omis sa pui acolo sau...? Avea termen pe 12 aprilie. Imi trebuie numarul din SEAP sa vad noul termen.

cassyo

Chiar daca este vorba doar despre o intentie privind schimbarea categoriei DN7D, consider ca este util de a fi semnalata stirea din Ziarul de Valcea

http://ziaruldevalcea.ro/2018/04/17/constantin-radulescu-am-transmis-cererea-de-preluare-a-dn7-d-si-transformarea-in-drum-judetean/

Calatorului ii sade bine cu drumul

tom_sawyer

#5178
^
179743 - e in sinteza. Data limita de evaluare a ofertei: 30.06.2018 18:00

Horațiu 87

Rezultate vizibile pe drumul de la Vama Albița, după doar o zi de lucrări.
Muncitorii de la DRDP Iași continuă într-un ritm susținut, reparațiile la partea carosabilă prin frezări, corecții pantă, asigurare planeitate, așternere mixtură.

https://www.facebook.com/MinisterulTransporturilor/videos/2168291616733049/

NGC

Quote from: NGC on March 27, 2018, 10:15:41 PM
Quote from: NGC on February 09, 2018, 08:23:32 PM
Ofertele pentru "Reactualizare SF pentru obiectivul " Modernizare DN 2N km 52+860 - km 60+000 Jitia - Bisoca si pod nou peste raul Ramnicu Sarat la km 53+300"":

   120.168,07 RON fara TVA    Valoare estimata
1. ? RON fara TVA    SC MEM PROJECT CONSTRUCT SRL
2. ? RON fara TVA    SC RUTIER CONEX XXI SRL

MEM PROJECT CONSTRUCT a fost descalificata in etapa de evaluare tehnica (+ DUAE) si a contestat decizia de descalificare, dar contestatia va fi respinsa.

Contestatia a fost respinsa.

NGC

Si daca tot suntem in topicul DN, sa mai trecem niste stiri "pe surse".

Foarte curand se va lansa licitatia pentru modernizarea DN28B de la Targu Frumos la Botosani.

NGC

DN68A

In 04.04.2018 a fost atribuit catre DRUMEX contractul pentru "Elaborare expertiza tehnica pentru DN68A km 2+900 – 78+517" contra 109,000.00 RON fara TVA.

Contractul a fost semnat in 12.04.2018 si ET trebuie predata in 2 luni de la semnarea contractului.

Caietul de sarcini il gasiti timp de 7 zile aici.

TibiV

E foarte tare ca cer ca "Raportul" sa aiba ca prim capitol "Motivatia, scopul si obiectivele expertizei"...

Daca as participa la licitatie as scrie la "Motivatie" fie "pentru ca ati cerut-o abia in al 13-lea ceas", fie "voi de cand nu ati mai circulat pe acolo ?!?!"... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

elphax

DN76, de la Vârfurile așteaptă un constructor, multe portiuni fără asfalt, fundații neterminate etc. Absolut nici un utilaj în zona, în schimb camioanele cu lemne își fac treaba

Horațiu 87