Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 31 Guests are viewing this topic.

pelan87

Decizia are data 16.04, iar la final se mentioneaza: "Împotriva prezentei decizii se poate formula plângere, în termen de 10 zile lucrătoare de la comunicare pentru părțile cauzei, respectiv de la data luării la cunoștință de către alte persoane vătămate."

10 zile lucratoare sunt pana pe 5 mai. Sa speram ca totusi nu o sa mai mearga la CAB.

Ionut

10 zile de la COMUNICARE. Comunicarea poate sa fie la multe zile după data deciziei.

pasiune pt infrastrucura

Aici e un video pe care l-am gasit pe youtube de acum 4 zile despre autostrada Sibiu-Pitesti

TibiV

Ce hal de filmare... M-a luat ameteala.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Quest

E cineva din colegi care a pus pe forum motivul descalificarii chinezilor ptr PiSi5 ?
In primul rind se stie motivul ?
Common sense will get you far !

razvan96

A pus si NGC mai demult, am gasit mai repede comentariul asta al lui Horatiu.

BALEA STEFAN MARIUS

sa inteleg ca in filmare e inceputul tronsonului ??..ce drum e ala pe care se circula?

pasadia

#51607
E actuala bretea de coborare de pe A1 spre B/BV. Undeva in zona asta.


raul.olaru

Salutare,

Poza facuta azi pe PiSi1 km 6.
Cine mi-a trimis-o mi-a spus ca ieri a fost pe tot traseul si ca mobilizarea este foarte buna.

https://imgur.com/xrB6zm2
(nu stiu sa adaug poza aici pe forum, pun doar linkul)

kitsune

#51610



Îți lipsește .jpg din link, de aia nu se afișează poza

Tutorial: cum pui link, imagini si video pe forum

https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=73.0
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

raul.olaru

mersi!

voi avea in minte extensia data viitoare :)

Ionut

Dacă nu mă înșel, în poza de mai sus este o zona în care lucrează DIMEX, subcontractor al PORR pe acest contract. Si lucrează foarte bine, sunt foarte bine mobilizati.

NGC

Quote from: Ionut on April 16, 2020, 04:12:44 PM
Din ce se aude pe holuri și se promite prin birouri, chinezii nu vor merge la CAB daca CNSC le respinge contestația. Dar da, trebuie să așteptăm să vedem dacă vorbele inseamna ceva pentru domnii și doamnele care le rostesc.

Daca nu ar contesta acum la CAB, ar insemna ca recursul la ICCJ ar fi degeaba si imi e greu sa cred ca ar renunta, dar e posibil bineinteles.

horatiu.cosma

Oricum e dejaba recursul la ICCJ, au 0,00001% șanse de reușită acolo.