Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Raducu Popa


Allex

Excelent R@du. +1  :cheers: :cheers:

Ar merge o filmare din drona, pana nu vin ploile...
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rocklee

R@du.....excelent fotoreportaj..... :D

felicitari un   +1 si ceva rece din partea mea  :cheers: :dance:

:bye: :bye:


esendy

lucreaza f bine, dar nici o sansa in 2019; nu inteleg despre ce vorbiti! inca nu s-au pus grinzi la podul peste bistrita!

Allex

2019 pentru obiectul 3, adica intre DN2 si DN11. Pentru restul lotului speram la 2020, dar asta tine doar de obtinerea tuturor avizelor, exproprierilor si relocarilor de utilitati. Constructorul are capacitatea fizica sa termine la anul.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

paulmare

Alex multumim
de la poligonul de grinzi - nici o veste ? ar fi trebuit sa aiba ceva gata, la pile au avut foarte bun "spor", pacat sa se opreasca acuma

Allex

^vezi ca nu e fotoreportajul meu, eu sunt blocat acasa (bebe on board). R@du trebuie sa iti raspunda la intrebarea asta si tot lui trebuie sa ii dai +1.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Raducu Popa

La poligon erau doar utilajele, nu am văzut nici o grindă.

paulmare

Radu multumim - excelente poze, din pacate doar voi si un lot de a3 mai aveti ce poza altceva decat mobilizare chinuita, balti pe terasamente, buruieni, ravene si structuri abandonate cu betonul degradat 

nu poti poza ce au acolo ? sa ne dam cu parerea asa ca parerologi, cam ce vor sa faca :)
Ii totusi o treaba pentru care iti trebuie si scule si oameni calificati, sa le faci in situ cateva sute de grinzi

Raducu Popa

Ideea este că în acea zonă era un paznic politicos, care mi a transmis că n am voie sa fac poze din șantier. Ar fi o posibilitate să mă cocotez pe un dig, dar nu știu cât de mult se va înțelege. Voi încerca zilele astea, când am drum prin zona.
Și pe celelalte tronsoane am întâlnit paznici politicosi, care mă îndrumau pe unde sa merg astfel încât să nu calce roata pe terasament "proaspăt"....samd

RaduG

#2920




Capetele din nord, respectiv sud ale centurii Bacaului, acolo unde se conecteaza cu E85, ieri 18.09.2019. Pozate din trecere, n-am avut timp sa opresc.

Quest

Elion ne-a atras atentia pe A10 ca Google Earth (desktop nu mobil) arata pe ST 1-2 poze din 02.09.2019.
Vad ca si aici pe A7 in zona Bacaului (intre Itesti si Galbeni) sint poze din 29.08.2019.
Common sense will get you far !

mitihs

Pasajul peste calea ferată din sud era portocaliu. Cred ca s-au apucat de suprabetonat.Nu am putut opri pentru poze.

Allex

#2923
Avem primul strat de balast stabilizat, pe o portiune de aprox 500m de test
(GPS) (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

pbh

Din ce se poate vedea in poze nu este balast stabilizat. Sunt foarte multe santuri/denivelari de la roti si nu sunt nici acele ghidaje pt finisor.
Dar fiind la fata locului ai vazut mai bine si ne-ai dat o veste buna.