Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 33 Guests are viewing this topic.

ghrt

@naivu, dacă e o demonstraţie de barosăneală din partea lui Oprişan, ar fi umilitor pentru el să cedeze. Şi în faţa unui guvern PNL; dacă erau ai lui mai se pupau, dar aşa?

Logic dpdv ar fi ca CNAIR să nu construiască deloc în zona lui; A7 se opreşte la ultimul nod înainte de feuda lui Oprişan, reîncepe de la primul de după, DN2 între ele până când rămâne ultimul segment dintre Ploieşti şi Suceava. Sună foarte prost, dar altminteri A7 va demonstra teoria cu efectul găurilor negre şi curbarea.
Cont (aproape) inactiv.

paullie

Ce guvern PNL, mon cher? La Focsani nea Oprisan i-a pus sa stea capra pâna i-a cocosat, la DN 28B 2 firme din 4 sunt ale lui Arsene. Asta-i guvern? Niste cârpe.

Ionut

Va rog nu mai deviati cu Oprisan.

@paullie
Tot coridorul Ploiesti-Pascani se face "FIDIC Rosu". Adica acum SF+PT si apoi executie.

paullie

Aha. Multam de precizare @Ionut. Si pe tot coridorul SF+PT face Consitrans? Vai de capul nostru in cazul asta.

horatiu.cosma

De la Ploiesti la Bacău e Consitrans, de acolo la Pașcani e Acciona.

paullie

Ok hai sa vedem "bubele" traseului Consitrans.

1. 2 "cocoase" la Buzau
2. nodul Bogza fix pe canal
3. "cocoasa" Focsani
4. nodul Tisita fix pe canal
5. "cocoasa" de la Marasesti

Mai sunt si altele?

cristi5

#4071
@Ionut zici sa nu deviem cu Oprisan dar zau, e epitomul baronului, fara de care nu se ia nicio decizie in zona. Nu noi deviem! El deviaza sute de mii de soferi si milioane de pasageri pe an!!!

Eu chiar cred ca ar trebui sa-i zicem cocoasa baronala Focsani si sa folisim sintagma in comunicate regulate, pana apare proiectul pe SICAP. Atunci va fi probabil prea tarziu, pana atunci nu trebuie lasata jos. Asta e datoria societatii civile, sa nu permita asemenea aberatii.

Ionut

Păi nu știm că e vina lui Oprisan. O fi, dar nu avem dovezi. Deci de ce insistăm?

cristi5

#4073
Pai ce Oprisan e oficial baron? Nu insinuam nimic. Asa am botezat noi cocoasa, care-i problema? :) Ocolirea Baronului. Gen Paraul Iovului :) Sighetul Marmatiei. Cuca Măcăii.

Dar cu baron sau fara, ce vreau sa zic este ca poate gasim metode eficiente de comunicare in societate. Ceva care sa atraga click-ul, sa "raise awareness".  Sa vrea focsanenii sa se mute de rusine. Sa vrea sa duca cocoasa la minunile din Caracal.

Am incercat la muzeul LD3 si rezultatele au fost asa-si-asa. Dar macar am incercat. Poate de data asta incercam cu o agentie de PR?

Chiar as vrea sa provoc colegii sa vina cu idei creative. Pentru sutele de mii de vehicule care vor trece pe-acolo anual, eu zic ca merita efortul.

horatiu.cosma

Atragerea atenției in perioada asta se face prin clic bait, fake news, can can. Asta vrea oare API?

cristi5

Nu stiu daca clickbait, era un exemplu. Vino cu alte idei. Si sa vedem ce cred si colegii, ca in API suntem putini.

paullie

1. Reuseste cineva sa faca rost de AMC-ul complet facut de Consitrans?

2. Reuseste cineva sa afle ale cui sunt cele 2 constructii care se afla pe zona rezervata initial pentru A7?

expropriatul

Quote from: Ionut on May 21, 2020, 11:31:12 AM
Păi nu știm că e vina lui Oprisan. O fi, dar nu avem dovezi. Deci de ce insistăm?

Pai pentru ca forumul asta e plin de politruci care se dau ong-isti de fapt.

Discutii politice de Poiana lui Iocan, pe topice aplicate. Asa e cand porti tricou usr-plus pe sub sacou.

ps; astept sa dispara si postarea asta, la fel cum s-a mai intamplat. Ca asa e in "democratia de rit nou".

danielCD

Atacați problemele, nu oamenii. Părerea mea...

Earthchild

Oare Mandachi, cel cu "primul metru de autostradă din Moldova" nu are nimic de comentat privitor cu bucla de la Focșani? Sau cei de la "Moldova vrea autostrăzi"? Este in ograda lor.