Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 56 Guests are viewing this topic.

penad2007

Alin_simeriaveche, din cauza ta m-am uitat vreo 3 minute . Sunt nervos, sper sa pot dormi la la noapte.
Sa stiti ca nu e prost Sova, e jigodie si un mare mincinos.

alin_simeriaveche

Quote from: penad2007 on April 22, 2013, 11:40:35 PM
Alin_simeriaveche, din cauza ta m-am uitat vreo 3 minute . Sunt nervos, sper sa pot dormi la la noapte.
Sa stiti ca nu e prost Sova, e jigodie si un mare mincinos.
Imi pare rau ca ti-am stricat seara....sper sa ma revansez cu un reportaj

Pellady

#6722
Aberant Şovăielnicu, încă dă vina pe vechea guvernare. Boangiu e de vină că nu sunt atribuite licitaţiile.:bash:

sebba

mda, in stilul asta va castiga iarasi Basescu alegerile :D
sau care-s aia... opozantii astora de acu'
Sailing away! S/Y Haimana

stangabriel

Stand-up comedy on tv  cu subiect de maxim interes pentru popor,minim interes din partea autoritatilor, :lol:

teocharis

buuun, deci Sova si-a declarat public neputinta...ce facem acum, punem presiune pe UCVAP?

athosga

#6726
Salut!

In ultima vreme am vazut multe poze de pe Arad-Pecica, dar numai portiunile "fara probleme", adica asfalt, asfalt. Adevarata evolutie se vede doar la nodul cu centura Arad, acolo arata bine treaba. Dar marea intrebare este: CUM STAU LUCRURUILE LA CELALALT CAPAT?!?!? Scuze :) Dar chiar, rog pe cineva, care traverseaza zona, sa faca cateva poze si cu nodul de la Pecica, respectiv cu trecerea peste calea ferata din apropiere (daca este posibil). Asa vom vedea doar cum stau lucrurile cu adevarat.

PS: As fi tare bucuros sa vad Deva-Cugir(Sibot) gata in mai! Consider posibil! Eternul optimism. :)

rasvan2006

Noutati dupa filmarea Eurocopter:

Lot 4 Sibiu-Orastie
1. A aparut si un suport pentru indicatoare (cel care va indica intrarea in refugiu.



2. Astazi isi urcau cei de la Astaldi  utilajele pe dealul cu probleme...


Kuniva

Alunecarile pe Ar - Tim au aparut la 2 ramblee. Una este la un rambleu mai inalt unde planul de alunecare ar putea fi chiar la rambleu si asta s ar putea rezola cu un zid de sprijin. Problema ar fi ca a 2 a alunecare este la un rambleu mic si exista posibilitatea ca alunecarea sa fie din fundatie. Asta ar insemna refacerea terasamentelor acolo.

alin_simeriaveche



sublimu

Proiectare si executie autostrada Nadlac-Arad si drum de legatura, Lot 1 - km.0+000 - km.22+218

23/04/2013 Contestatie : http://www.cnadnr.ro/docs/proceduri_derulare/1_Informare%20depunere%20contestatie.pdf

Dupa cate inteleg eu Tractebel contesta faptul ca a fost eliminata. Personal nu stiam ca au depus oferta...  :o
Isi prezinta in contestatie si portofoliu.

Daca poate cineva din domeniu sa clarifice exact ... mersi anticipat... Oricum asta inseamna alte si alte intarzieri...  :(

iachi_da

Salut. Am trecut ieri pe langa nodul Sibiu vest unde de unde incepe autostrada (sau se termina) si surpriza: nici tipenie de om. Numai un paznic plictisit. Oare cei de la Astaldi chiar se grabesc?

iachi_da

Cateva imagini de la nodul Sibiu vest

Ionut

Pai... poate erau prin alte parti ale santierului?! La Sacel nu era miscare?