Drumuri Naționale în România: discuții diverse

Started by Ionut, September 14, 2011, 09:19:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bgd77

Pe o anumita portiune era doar beton razuit:







In final, doua poze cu drumul reabilitat, intre Mioveni si Pitesti:




bgd77

Si, fiindca tot e iarna, DN1 ieri, intre Brasov si Sibiu:




dr4qul4

poze facute pe 31 pe Dealul Negru! Asfaltul curat si doar in zonele umbrite era umed. Si autostrada era deszapezita impecabil si uscata!!




Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

horatiu.cosma

Au dat cu sare, nu gluma :). Eu am mers zilele trecute pe ruta Zalau-Zimbor-Huedin-Belis si retur, si char daca ultima portiune e de munte, si se vedea ca zapada trece de 50 de cm, carosabilul era curat si aproape uscat. Cinste celor care isi fac treaba prompt.

dr4qul4

Chiar si așa, la Morărești un tir era intrat intr-o curte.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069


dr4qul4

 :lol: Buna gluma! sunt sigur insa ca proprietarul nu a ras  :oops:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Pai de ce sa rada? A semnat pentru primirea marfii  O:-)

StefanCelMare

Quote from: Vlad94 on December 22, 2014, 11:59:16 PM
Salut, mai are cineva vești despre drumul național 66A(Câmpu lu Neag-Băile Herculane),dacă s-au reînceput lucrările la acest drum.Ultina oară când au fost acolo,asfaltul se termina la limita județului HD cu GJ.Mulțumesc anticipat.

Fiind acasă la părinți prin valea Jiului, l-am parcurs complet anul trecut prin vară, (mi-am luat Duster și eram curios) :D
Atenție, era vară, nu iarnă!
Pe scurt, NU, nu este asfalt.
De la Campusel, Hunedoara unde se termină asfaltul, mai faci vreo oră până la lacul de acumulare de la izvoarele Cernei, pe un drum forestier 95% OK (cred că se putea trece și cu Loganul, deși avea vreo 2-3 puncte mai dificile).
Partea oribilă este că de-abia după aia vine partea grea. Ai vreo oră și un sfert pe marginea lacului, pe un drum forestier mediocru (multe bălți și găuri ceva mai mari)...
Apoi mai ai vreo oră și ceva de drum prost (ceva beton de la baraj, dar nu dura prea mult, apoi din ce rețin drum de pământ...).
Abia apoi, după vreo 3 ore, dai iar de asfalt.
Per total, nu merită, eu am ales să revin în valea Jiului pe asfalt (și cum defileul Jiului era închis pentru lucrări am revenit pe Caransebeș - Hațeg)

adiarc

mai stie cineva care este stadiul proiectului de modernizare a podului peste Giurgiu si zona de dupa vama ?parca am avut o licitatie.Conform unor reportaje recente , cel putin podul arata dezastruos , in cond in care la bulgari arata bine si taxa de trecere este de 2 euro la ei, fata de 3 euro la noi ( pt vehicule pana la 3,5 to )
Cand am fost ultima oara , acum aproape 2 ani , toata aceea zona arata mizerabil...o adevarata rusine nationala
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

florin74


mariansb

Pe DN1, intre Lancram si Alba Iulia,  plasele de protectie fata de viscolul care aduce zapada pe carosabil reusesc sa limiteze acest efect. Inainte erau mari probleme acolo.
Poze de azi, ora 9

[/URL]




[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alecu26

si intradevar....se pare ca niste simple plase, chiar si rupte de vand isi fac treaba. Nu credeam...dar uite ca functioneaza.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bgd77

Prin alte locuri am vazut niste structuri de metal, nu plase. Din pacate nu am poze.

alecu26

da...aia sunt parazapezii clasici. Existenti cred ca de pe vremea lui Dej.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).