[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adi

azi se monteaza si partea de tablier metalic ce se conecteaza pe partea Comunei Berceni.

alexd4u2

Au re-inceput lucrarile la Pasajul Domnesti, azi se lucra la 3 din cele 4 rampe:

Dragos_R

Asa cum a postat Adi mai sus, a fost montat tablierul pe partea catre comuna Berceni. In acest moment Hulk is down.
Doar doua imagini de astazi dimineata, luate la rapid, la traversarea intersectiei.







Powered by API/PUM imgur uploader




carutasul

Și azi prietenul nostru Deme avea ceva treabă la Popești-Leordeni. Mi-am cam blestemat zilele pentru alegerea de a mă întoarce acasă pe centură (1h 30) , dar sper să pot scoate măcar un filmuleț mâine din asta :)

carutasul

Bun, deci am făcut un filmuleț care s-ar putea numi și "calvarul trecătorului" :)
Deocamdată nu e gata și varianta HD, a ieșit un pic rău că am avut soarele în față, dar cum nu prea avem imagini de pe zona asta ( și așa ne dăm seama și de ce :) ) sper să vă placă:

rocklee

Daca erai cucaruta pote treceai mai repede...scuze...glumesc.. :D

carutasul

Cam știam ce mă așteaptă, la Popești-Leordeni am stat mult pentru că au făcut intersecția praf, nu mai știi care dincotro vine :) ( s-ar putea acum să fie mai bine pentru cei care vin pe centură ). Înainte de a începe lucrarea nu stăteai așa de mult când veneai dinspre oraș pentru că aveai prioritate, mai ales dacă faci dreapta cum am făcut eu, aici m-am păcălit... În schimb coada pe centură atingea câțiva km, acum nu știu cum mai e.


survola

Am trecut zilele astea prin șantierul de la Berceni - cam multă mizerie pe șosea, pietre și noroi.
Știu că e șantier, dar este și drum național în circulație, nu s-ar putea face puțină curățenie?

Titza

Principalele intrări în București la intersecția cu Drumul Național Centura București + stadiul celor 4 pasaje aflate în lucru - 23.01.2022


oneLess

Superb ! Putem păstra elicopterul și pentru șantierul UMB de lângă Otopeni ? Din când în când.

Titza

Filmări din aer pe acea zona nu se pot realiza întrucât e zona aeroportului.
Pot confirma ca ieri, 24.01.2022, pe zona de șantier a UMB se lucra.