[B] Pasajele Petricani-Doamna Ghica-Chisinau

Started by Ionut, April 05, 2012, 04:32:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

razvan96


GDPR

Dar ce e cu zidul de sprijin din filmare?

paulmare

^ Martifer nu avea garantia de participare, azi evalueaza tehnic si financiar restul, sa vedem
Zidul de sprijin, este pe doamna Ghica pe dreapta, pe partea cu biserica inca nu incepusera sa sape
foarte dezorganizate companiile doamnei, cand am trecut eu pe acolo erau si finisor de asfalt, care doar ocupa degeaba spatiul ala meschin, o automacara ckd de 20 de tone care avea nevoie de politia locala sa opreasca circulatia ca sa poate face o manevra ca sa ridice un panou de cofraj, nu stiu ce a fost in capul lui waze cand m-a bagat pe acolo 
O gramada de utilaje ale "companiilor" cu tzipla pe ele inca, pentru multe din ele cred ca era pentru prima data cand vedeau un santier

cezar-mario2012


cezar-mario2012

 Ziua și incidentul, ieri Dorel a spart o conductă de apă, dar azi o fost groasă. Dorel a reușit să spargă magistrala de gaze și robinetul din cămin nu se putea închide. Pericolul de explozie a durat cam o  oră, iar poliția a trebuit să închidă circulația pe Doamna Ghica pe secțiune cuprinsă între Colentina și Sinaia.

nirolf

Se pare că mărețele Companii Municipale se întrec între ele la incompetență: semaforul de pe Doamna Ghica / Berindei dădea aseară verde în același timp și la mașini și la pietoni. Idioții ăștia nu se lasă până nu omoară pe cineva.

Titza

Stadiu pasaj Doamna Ghica la 28 Iunie 2020


cezar-mario2012


office.laurentiu

Locuiesc in zona, spre surprinderea mea au inceput sa lucreze si in week-end iar duminica la 8:00 utilajele erau in miscare. Destul de multa agitatie pe santier, cred ca doamna vrea sa arate ca se poate prin companiile primariei. Intalnesti rar ca pe un santier de infrastructura sa se lucreze duminica.

Zona a devenit foarte aglomerata, este de evitat in aceasta perioada Doamna Ghica.

cezar-mario2012

 De azi s-a închis circulația pe Str. Doamna Ghica, sensul Pantelimon - Colentina zona cuprinsă între Sinaia și intersecție pentru viitorul pilon.


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Lyvyoo

#310
Au terminat utilitatile si acum balsteaza, atat in fata la Reiffeisein cat si lucrarea mare vis a vis de biserica. Nu stiu de ce tine asa mult relocarea pe Dna Ghica, intre Sinaia si Colentina...
Datorita inchiderii sensului Pantelimon - Colentina, azi chiar si la ora 19 erau full strazile adiacente de intrare in Colentina gen Silvia. Iar 143 se ingramadeste ca un elefant intre furnici pe Calimachi, pt a face stanga pe Colentina. Banuiesc ca situatia va fi de durata pentru ca pe sensul blocat urmeaza forare de piloni si coborarea spre Pantelimon de pe viitorul pasaj, iar terminarea relocarilor intre Sinaia si Colentina nu se intrevede chiar curand, pentru a face banda de circulatie deasupra. Noroc ca e vara si timpul are rabdare cu oamenii.


cezar-mario2012

^Termenul de redeschiderea traficului pe această secțiune este septembrie 2020.

office.laurentiu

Locuiesc pe Strada Pancota care a devenit neincapatoare pentru vehiculele care sunt deviate pentru dreapta spre MC Donalds Colentina.

Titza