News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A13 Sibiu-Bacău

Started by Ionut, March 12, 2014, 10:38:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

Of, of...pai tocmai ca e mai nasol o iarna care nu e nici macar geroasa sau strat de zapada gros. Si avem asa ploi dese si temperaturi in jur de zero grade multe luni pe an.
Terasamentele cand le incepi, e bine sa le faci continuu si cat mai mult.
Mai ales la terenul de fundare, daca ai decopertat solul vegetal si vreo 4..5 luni ii faci nimic...te impusti singur in picior.
Dupa ce incepi odata terasamente toamna tarziu, te inveti minte si nu mai repeti experienta. Ai lucruri mai bune de facut cu cateva sute de mii de euro.
Drumurile noastre POATE;

Alexandrei22

Am desemnat câștigătorul pentru contractul necesar finalizării Studiului de Fezabilitate al Autostrăzii #Brașov - #Bacău!

După semnarea contractului, CONSITRANS SRL va avea la dispoziție 81,2 milioane de lei (fără TVA) și maximum 24 de luni pentru completarea acestui #StudiudeFezabilitate.

#Autostrada Brașov - Bacău va avea o lungime estimată de 164 km și va asigura o nouă legătură între #Moldova și #Transilvania.

Semnarea contractului va fi posibilă după expirarea perioadei de depunere a eventualelor contestații și dupa soluționarea acestora.

#CNAIR #investitii #dezvoltare #modernizare #CristianPistol

Pistol pe fb.

RazesIesean

Daca ramane Consitrans ne putem astepta la o livrare a proiectului peste 24 luni peste maximum lui Pistol.
~~~~~~
Ramasag de 500 lei in contul API ca nu se va scoate la licitatie pe A8 nimic, in 2024, in afara de capatul vestic care va fi semnat in Q3 2024.
~~~~~~

TeoH9

Si or sa proiecteze solutii tehnice pana se ajunge la un cost total al proiectului cat PIBul Romaniei :lol:

mirceaeliade

#2764
Aualeeeeeeeu, dupa 1 an intarziere ne alegem cu acelasi Consitrans care are deja bile negre pe CoBr?  Mai bine da CNAIR un apartament in Brasov sefului Consitrans ca asa poate are si interes sa livreze proiecte in termen 'adecvat' si la o calitate 'suportabila'

Alternativele erau turcii care parca nu au semnat pe Lugoj-DTS, sau Explan.  Cei din urma nu stiu daca erau mai ok...