Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 28 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Azi a fost o intalnire API - CNAIR vom reveni cu un rezumat al discutiilor.
Legat de Selina s-a saturat si directoarea de povestile lui nea Beni si crede cu tarie ca in urmatoarele max 2 saptamani va transa problema.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Neplătit pe alt proiect nu cred ca e cazul. Eventual are și acolo revendicări neplătite...pt care se vrea plătit.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mike_us

Ce se întâmpla pe celalalt lot Nusfalau - Suplacul de Barcau?
Acum 1 luna (Aprilie 21) ministrul Drula declara: "Antreprenorul a depus deja proiectul pentru autorizarea lucrărilor, iar în următoarele săptămâni vom emite autorizația de construire și vor începe lucrările".

ivladbogdan

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Ora 23:45, ploua marunt, zona Nadasel.
Zeci de utilaje pe santier.
Eu altceva nu mai am de zis...


marinul

Pe Nusfalau- Suplacu de Barcau,cum ne-a anuntat si un coleg acum 3 saptamani, Nurol lucreaza la organizarea de santier. Ciudat ca organizarea o face langa celalalt lot Suplacu de Barcau-Chiribis, la 1 km distanta de lotul lor

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

ijwtsh

@marinul îți răspund aici, că nu pot să dau PM-uri încă, nu știu care sunt cerințele. Nu, n-am mai vorbit nimic cu băieții. Poate când mai merg acasă, prin iunie, revin cu un update.

udar

^^^ multumim pentru filmulet Radu
Intrebare la min 13 :00 pregatesc platforma pentru fabrica de grinzii !?

enderwiggin

I-am văzut și eu la lucru sâmbătă, întâi pe la 9, apoi seara pe la 21:00. Înțeleg că este impresionant, într-un sens, ținând cont de impotența altora. Dar nu este în regulă pentru acei muncitori.

Mai jos, câteva foto de ieri și o panoramă de la Zimbor. Se lucra în triunghiul respectiv și înțeleg de ce nu mi-au dat voie să văd drumul roman. Nu înțeleg însă de ce mi s-a spus că nu am voie să fac fotografii nici din afara șantierului. Același domn care m-a luat la întrebări mi-a spus că drumul roman va fi acoperit cu nisip și geotextil. Să nu faci din acel loc un sit arheologic vizitabil contra cost la câțiva metri de nod de autostradă mi se pare o decizie proastă.

Legat de ce spuneam de muncitori mai sus - se vede când oprești cine sunt oamenii de la lopată (calificații poate au alt statut) și cam în ce postură sunt de a cere program de lucru până la 17:00. Cu tot respectul pentru UMB (care deși e în mâini private devine un soi de ,,campion național", deci o chestiune de interes strategic), fără statui și fără cecuri în alb când e vorba de viața unor oameni.







vasile.silion

#27729
Față de filmarea lui @Radu de ieri, azi dimineață la viaductul de la Nadășelu erau deja 4 foreze pe poziție.
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

Hercule

@ciprebbe: cele doua filmari A3 Ungheni-Tg Mures, cu care s-a facut comparatia de acum 2 zile, exista si postate individual? Din comparatie e cam greu sa observi detalii. Multumesc!
Deșteaptă-te române!

Sagitarius

Quote from: ciprebbe on May 20, 2021, 08:11:46 PM
Azi a fost o intalnire API - CNAIR vom reveni cu un rezumat al discutiilor.
Legat de Selina s-a saturat si directoarea de povestile lui nea Beni si crede cu tarie ca in urmatoarele max 2 saptamani va transa problema.

Unde pot gasi acel rezumat?

C0ndu

@enderwiggin Drumul roman a început să fie astupat cu pământ, se vede chiar în filmul lui R@du de mai sus la min 14:48.

vladioan_bv

mi se pare ilogica aceasta masura... in loc sa dezvoltam turismul... e si aproape de autostrada..

Leo-Ph

#27734
nu vad eu ce mare numar de turisti sa atraga bucatica aia din Drumul Roman....cum nici la Dr.Tr.Severin nu e blocaj  din cauza piciorului podului lui Apolodor din Damasc