Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 43 Guests are viewing this topic.

Nelu63

Frumoasa filmarea!! Felicitam echipa pentru filmare reusita si pentru efortul depus!!! :gj:

paulmare

A aparut o organizare de santier pe locul unde ar trebui sa fie sensul giratoriu dintre A3 si Popasului (Voluntari)/Emil Racovita (Pipera)
Deocamdata doar gardul si un modul container-birou, nici o tablita, sper sa nu fie de la alta lucrare, cand isi pun vreo marca cine sunt ii si pozez sa nu dau alarme false
Sambata lucra si o echipa topo, dinspre popasului inspre capatul A3, weekendul viitor incerc sa ma duc cu bicla sper sa fie deja tarusii de trasat nu ridicarea pentru proiect 

horatiu.cosma

Vad ca inca se mai plateste spre EGIS pentru Autostrada Transilvania. Cand se vor incheia oare aceste plati inutile?

Eurocopter

Pai Egis este consultant pe toata A3, inclusiv la UMB.

NGC

#8479
http://www.senat.ro/PDFIntrebari%5CR%20la%202%2012%20Tise%20A%203570%20b.pdf





Ignorati raspunsul pentru lotul Iernut - Chetani, pentru ca raspunsul a fost elaborat inainte de decizia CAB.

Ciprianul

Iulie 2017 pentru Suplac-Bors......cam optimista declaratie. Om trai si om vedea
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

Eurocopter

Raspuns CNADNR la intrebarile legate de A3. Nimic spectaculos, cu exceptia asumarii unui termen de martie 2016 pentru acordul de mediu.


GDPR

3A1 (Gilau-Nadaselu) - aprilie 2016! Hai noroc si zi asa, ca e cu chef azi. Pacat ca maine trebuie sa ne trezim.

bridge

#8483
Viaduct Gilau:Data estimativa de publicare in SEAP-raspuns??
                    :Durata contractuala-raspuns??
Deci Nodul Nadasel este avizat  :bash: din 28.10.2014-oare de ce nu vor sa-l faca UMB-ul?
Data estimativa de semnare Nadasel-Mihaiesti-raspuns???
Hai ca a raspuns aproape la toate intrebarile :lol:

bridge

Quote from: adrian rosca on February 08, 2016, 07:36:31 PM
3A1 (Gilau-Nadaselu) - aprilie 2016! Hai noroc si zi asa, ca e cu chef azi. Pacat ca maine trebuie sa ne trezim.
A revenit cu finalul lui 2016.

Eurocopter

#8485
^^

La Nadasel e problema cu exproprierile din cate am inteles.

ultrasbz

^
Tot cu circuitul agricol? Sa speram ca se rezolva odata cu OUG-ul din februarie sau e ceva mai rau?

Horațiu 87

Video. Cum arată autostrada Gilău-Nădășelu, blocată într-o pădure după ce lucrările au ajuns la jumătate. Administratorii forumului peundemerg.ro au realizat o înregistrare video a sectorului de autostradă Gilău-Nădășelu, lung de doar 8,7 kilometri și aflat la un stadiu de execuție de 66%.


Sursa: http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Economie/Stiri/Video+Cum+arata+autostrada+Gilau-Nadaselu+blocata+intr-o+padure+

horatiu.cosma

^
Daca "Administratorii forumului peundemerg.ro au realizat o înregistrare video a sectorului de autostradă Gilău-Nădășelu...", probabil informatiile astea sunt deja pe forum :).

SILVIUFG

Ieri am venit de la Satu Mare spre Fagaras si am ales sa trec de la Nadaselu spre Gilau pe DN 1J. Am mai facut soseaua asta acum vreo 2 ani dar pe zi. Acum era intuneric si mi s-a parut mult mai denivelat, prost etc.... ca atunci. Poate mi s-a parut. In orice caz mi-am amintit cat de importanta este o bucatica de autostrada chiar si de 8 km cum este cea dintre Gilau Si Nadaselu. Hai cu viaductu' Cutter!!!   :p Hai in padure UMB!! Foarte buna autostrada Gilau-Turda. Intreb... A mai fost reparata de la inaugurare? Am parcurs-o cam o data pe an dar parca nu imbatraneste.